KNYGOS | Vaikams

Knygos – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tiek vaikiška, tiek literatūra, skirta auklėjimui, saviugdai. 

Mes dažnai vaikų knygas skolinamės iš bibliotekos. Ten toks vaikiškų knygų archyvas, kad dažnai susisuka galva, kurias imti, o kurias verčiau slėpti nuo vaikų.. 🙂 Tad labai pradeda, kai atsiranda mamų, kuriomis tikrai galiu pasitikėti ir žinoti, kad jeigu ji rekomendavo knygą – tai ši knyga bus tinkama mano vaikams. 

Mano didžioji knyga apie Dangų ir Žemę: įdomiai išaiškinti faktai apie mūsų pasaulį. Iris Ottinger

Mūsų planeta — ypatinga! Nesvarbu, kur pažvelgsi — ar į dangų, į žemę, ar netgi po žeme — visur yra daugybė įvairių dalykų, kurie tik ir laukia, kol juos atras.

Auksinis narvelis (2020) Anna Castagnoli

Knyga kviečia skaitytojus susipažinti su išpaikinta princese, kuri vieną dieną įsigeidžia stebuklingo paukščio, kuris gebėtų su ja kalbėtis. Daugybė bebaimių tarnų leidžiasi į tolimus kraštus, norėdami išpildyti jos neįmanomą norą. Jie grįžta nešini paukščiais stikliniais sparnais, koralų snapais, tačiau princesė vis nepatenkinta. Ji nurimsta tik tada, kai vieną dieną gauna keistą pažadą – pažadą, atrodantį kaip paukščio kiaušinis.

Vaisių šventė. Gerda Muller

Spalvingai iliustruota, daug žinių suteikianti knyga vaikams apie uogas ir vaisius – vietinius bei egzotinius, jų žiedus, sėklas, augimo ypatybes.

Pagrindinė knygos veikėja – mieste gyvenanti Sofi. Kaime ji turi dėdę, tetą ir pusbrolį Mišelį, pas kuriuos mielai važiuoja vasaromis ir patiria įvairiausių nuotykių. Vieną vakarą Mišelis pasiūlo suorganizuoti vaisių šventę – priraško uogų, vaisių, švieselėmis išpuošia kiemą, pakviečia panašaus amžiaus čia vasarojančių vaikų, groja gitara ir kartu linksmai leidžia laiką.

Kaip užauga tavo daržas? Gerda Muller

Dar viena nuostabiai iliustruota knyga apie Sofiją (pirmoji – „Vaisių šventė”). Sofija – mieste gyvenanti mergaitė, tačiau visas atostogas ji leidžia kaime pas senelius. Jie turi nuostabų daržą, kuriame augina įvairiausių daržovių ir kitokių gėrybių. Šiemet Sofija jau turi įrankių, tinkančių jai pagal ūgį, ir pirmą kartą pasisodins savo daržovių lysvelę. Seneliai ją moko, kaip geras sodininkas turi rūpintis daržu ir jį prižiūrėti.

 

Stephen Biesty knygos:

Įspūdingi traukiniai | Milžiniškos transporto priemonės | Skraidančios mašinos | Lekiam padėti

Knygų serija su antverčiamais langeliais. Labai daug įdomių dalykėlių 🙂

Kaip veikia daiktai

Knyga su atveriamais langeliais, pasakojanti kaip veikia daiktai, supantys mus. 

MYLĖSIU TAVE, KAD IR KAS NUTIKTŲ. Debi Gliori

„Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų” – šiltas ir jautrus padykusio mažojo lapiuko ir jo mamos pokalbis apie besąlyginę tėvų meilę.

Mažylis verkšlena:
– Aš piktas ir niūrus,
nes nieks manęs nemyli.

– Mažyli, – taria jam mama, – ir piktą, ir nepiktą,
Mylėsiu visada tave,
Kad mums ir kas nutiktų

Apkabink mane. Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

– Ar žinai, sūnau, ko reikia, kad diena būtų sėkminga?

Lokiukas nusišypsojo nuo ausies iki ausies.

– Žinau. Nusiridenti kūliais nuo mūsų kalnelio!

Tėtis Lokys iškėlė jį aukštai aukštai.

– Cha, cha, cha! Tai iš tikrųjų gerai. Bet dar geriau su kuo nors stipriai apsikabinti. 

Ką daryti susidūrus su problema? Kobi Yamada

Ar žinojai, kad kiekvienoje problemoje slypi galimybė? New York Times besteleriu tapusi knyga „Ką daryti susidūrus su problema?“ ragina neišsigąsti susidūrus su kliūtimi, nebėgti, nesislapstyti, o pažvelgti jai tiesiai į akis. Pasirinkdami lengviausią kelią – vengti problemos, ne tik jos neatsikratome, bet ir padedame jai augti, kol vieną dieną ji tampa nepakeliamai sunki. Tai supratęs, knygos herojus stoja į akistatą su jam ramybės neduodančia problema ir aptinka kažką netikėto, vertingo ir gražaus. Jo problema nėra tokia didelė ir baugi, kaip atrodė iš pradžių, o jos viduje slypėjo galimybė! Galimybė išmokti ir tobulėti.

Ką daryti kilus idėjai? Kobi Yamada

Vaikams nuolat kyla idėjų – drąsių, išradingų, linksmų, keistokų, geraširdiškų. Deja, aplinkiniai neretai šias idėjas nuslopina, kartu nugesindami ir vaiko kūrybiškumą, iniciatyvą, potencialą ar net pasitikėjimą savimi.

Metai miške. Emilia Dziubak

Paveikslėlių knygoje „Metai miške” atskleidžiama, kaip kiekvieną mėnesį keičiasi miško gyvūnija ir augmenija.

Kiekvienas knygos atvartas parodo tą pačią miško vietą su tais pačiais gyvūnais, bet skirtingose situacijose ir skirtingomis oro sąlygomis, skirtingu dienos metu arba naktį.

Pirmuose puslapiuose – išsamus supažindinimas su visais knygelės gyventojais, o paskutiniame atvarte – interaktyvus žaidimas.

DIDŽIULIS KALNAS, BEDUGNIS VANDENYNAS: iliustruota gamtos stebuklų kolekcija. Kate Baker, Zanna Davidson

Knygoje kalbama apie aukščiausią kalną, seniausią medį, didžiausius gyvūnus, palnetas ir dar daug vaikams įdomių dalykų. 

Mano jausmai. Ką jie reiškia? Jennifer Moore-Malinos
Jausmų yra daugybė, ir mes jaučiame kiekvieną akimirką! Jausmus verta pažinti, nes tada geriau supranti, kodėl esi nusiminęs ar kodėl iš džiaugsmo leki lyg ant sparnų. Vieni jausmai, pavyzdžiui, laimė, džiaugsmas ar nuostaba, yra malonūs, o kiti – liūdesys, pyktis ar nusivylimas, mums kyla, kai esame nepatenkinti, nusiminę ar kas nors erzina. Kai tave apima geri jausmai, džiaukis jais! O kai užvaldo ne tokie šviesūs jausmai, tai reiškia, kad turi išspręsti savo bėdas. Tačiau kad ir koks jausmas būtų tave apėmęs, jis yra tavo.

Kaip tu jautiesi?

Kokios spalvos yra bučkis? Rocio Bonilla

Ar kada susimąstėte, kokios spalvos yra bučkis? Jei paklaustumėte savo vaikų, sulauktumėte įvairiausių atsakymų – vieniems jis rožinis, kaip braškinis kremas, kitiems – įvairiaspalvis it pabarstukai ant kekso, tretiems – mėlynas ir svajingas kaip dangus.

Smalsi pasakos herojė sumišus – ji nori nupaišyti bučkį, tačiau niekada nėra to dariusi. Koks jis turėtų būti? Apgalvodama kiekvieną spalvą, kiekvieną už ir prieš Minimonė šmaikščiai ir kūrybiškai žvelgia į pasaulį. Visgi tikrasis atsakymas ateina tada, kai mama ją meiliai pabučiuoja.

O kokios spalvos yra Jūsų bučkis?

Jūs visi man brangiausi. Sam McBratney

Kartą gyveno lokių šeimyna ir turėjo tris mažus lokiukus, kurie jiems atrodė patys mieliausi pasaulyje. Bet vieną dieną lokiukai panoro sužinoti, kurį iš jų tėtis ir mama labiausiai myli. Argi jie gali visi tėvams būti patys brangiausi? O kaip tu manai?
Bitės. Wojciech Grajkowski

 

Nors ši knyga yra didžiulio formato, faktai ir joje pateikta informacija – apie visai mažyčius vabzdžius. Tačiau ne apie vabalus ar muses, o apie nuo seno lietuvių garbintas darbščiąsias darbininkes – bites. Sužinokite, kur ir kaip jos gyvena, ką veikia ir kaip bendrauja tarpusavyje. Knyga sužavės žaismingais ir įtraukiančiais piešiniais, leis iš arti apžiūrėti avilį, patiems leistis į medaus kopinėjimo darbus, o paskui smaližiauti skirtingų rūšių medaus. Tik atsargiai, kad bitės nesugeltų!

GYVŪNŲ ENCIKLOPEDIJA MAŽIESIEMS: spalvinga ir smagi pažintis su daugiau nei 200 skirtingų gyvūnų. Cécile Jugla

Spalvingoje ir smagioje knygoje „Gyvūnų enciklopedija mažiesiems“ vaikai susipažins su daugiau nei 200 skirtingų gyvūnų. Kur jie gyvena? Ką valgo? Kaip ilsisi? O kaip bendrauja? Apie viską trumpai, aiškiai ir įdomiai papasakos „Gyvūnų enciklopedija mažiesiems”.
Didžiausi pasaulio gyvūnai

Vartyk šią puikią knygą, tyrinėk didžiulius atvartus ir grožėkis puikiomis iliustracijomis! Čia išvysi aukščiausius, ilgiausius ir sunkiausius visų laikų pasaulio gyvūnus. Susipažinsi su drambliais, gepardais ir baltaisiais lokiais, banginiais ir kalmarais, pamatysi aštuonkojo čiuptuvus ir daugelį kitų įdomybių.

Gyvūnų namai. Žvilgtelk vidun. Anna Milbourne

Kyštelk nosį į olą, dirstelk avilio vidun, praskleisk medžių šakas ar netgi nerk gilyn po vandeniu! Kad ir kur žvilgtelėsi, visur lankysiesi svečiuose – sužinok, kokie skirtingi būna gyvūnų namai!

Ši knyga „ABC meno kūriniuose“ – ne tik pradžiamokslis, kviečiantis pažinti abėcėlės raides ir lavinti rašymo bei piešimo įgūdžius. Tai – žingsnis į klasikinio meno pasaulį, kelionė po kultūros istoriją, enciklopedija, kurioje daiktai, gyvūnai, augalai atgyja juos sukūrusių didžių menininkų kūriniuose. Ir, žinoma, tai – žaidimas, kurio metu vaikai ieškos raides iliustruojančių paveikslėlių tam skirtuose puslapiuose, juos kirps ir klijuos greta pasirinktų raidžių.

ŠIRDELĖJE MANO: nuostabiai iliustruota knyga emociniam vaikų intelektui lavinti. Jo Witek, Christine Roussey

Plačiai atversiu savo širdelę ir pažiūrėsiu, kas dedas  kiekvienoj kertelėj.  Kokia netvarka!

Gyvena čia džiaugsmo pliūpsniai ir ašaros krokodilo, be to, keli šiurpuliukai ir net dainelių smagių posmeliukai. Mano širdelė it deimantas švyti, pagal nuotaiką keičia spalvas, net sunku apsakyti!

VISATA. Kaip stebėti dangų. Giles Sparrow
 
Žinomo Anglijos mokslo populiarintojo parašytoje knygoje pasakojama apie Visatos sandarą: pradedama nuo artimiausių objektų — Saulės sistemos, mūsų Galaktikos — ir einama tolyn į Visatos gelmes. Prieš skaitytojo akis atsiveria vis tolimesnės galaktikos, kvazarai, radiogalaktikos.
Kitas svarbus knygos privalumas: mokoma, kaip patiems stebėti dangų, kada ir kurioje dangaus vietoje aptikti vieną ar kitą žvaigždę, planetą. Pateikiami išsamūs žvaigždėlapiai pagal pasaulio šalis ir pagal metų laikus. Visi žvaigždynai surašyti, todėl skaitytojai iš karto gali susigaudyti, kas yra kas nakties danguje.
Knyga skiriama visiems, kurie nors retkarčiais pažvelgia į bekraštį dangų ir bent kartą pagalvoja: o kas gi ten toliau; ar yra kur nors pabaiga.
Pasakyk, ką jauti. Emocijų knyga. Cristina Núñez Pereira, Rafael R. Valcárcel
 

Kalbėti apie jausmus vaikams yra nemenkas iššūkis. Kartais jie nežino, kaip juos išsakyti ar pavadinti, o kartais aiškiai suvokia, ką jaučia, tačiau nedrįsta apie tai prabilti, nes jų jausmai „blogi“ – taip jie būna girdėję savo aplinkoje. Nėra „gerų“ ir „blogų“ jausmų. Kiekviena emocija, kiekvienas jausmas yra reikalingas ir prasmingas, tik svarbu jį įsisąmoninti, pažinti, išjausti ir mokėti įvardyti. Juk savo emocijų atpažinimas ir įvardijimas, gebėjimas suprasti kito žmogaus patiriamas emocijas ir jausmus yra nepaprastai vertingas įgūdis, padedantis kurti pilnaverčius santykius tiek su savimi, tiek su išoriniu pasauliu.