FILMAI | GALBŪT NE KIEKVIENO SKONIUI

Nežinojau kokią antraštę pritaikyti, mat noriu pasidalinti filmų sąrašu, kurie sužadina norą siekti kažko daugiau, aukščiau, giliau…


Bohemijos Rapsodija – tai įkvepiantis legendinės grupės „Queen“ ir jos išskirtinio vokalisto Fredžio Merkurio gyvenimo šventimas. Filme atsispindi fenomenali grupės sėkmė, ikoniškos dainos, Fredžio audringas gyvenimas ir dramatiški užkulisiai. Kulminacija – įspūdingas „Live Aid“ koncertas, kurio metu „Queen“ užbūrė tiek stadioną, tiek visą pasaulį, sukurdami vieną geriausių gyvojo roko pasirodymų istorijoje. Tai istorija apie muzikos galią, revoliuciją ir žmogaus siekį įveikti visas kliūtis.


Amadėjus – tai įsimintina aštuoniais „Oskarais“ įvertinta drama apie Antonijaus Salierio pavydą ir pagarbą muzikos genijui Mozartui. Filme atskleidžiamas Salierio vidinis konfliktas: jo pavydas jauno, ekscentriško, bet neįtikėtinai talentingo Mozarto atžvilgiu ir tuo pat metu nesugebėjimas atsispirti dieviškam jo muzikos grožiui. Tai istorija apie ambicijas, meninę didybę ir žmogaus prigimties trapumą.



Elvis – tai įspūdinga biografinė juosta, atskleidžianti rokenrolo karaliaus Elvio Preslio 20 metų kelionę į muzikos Olimpą. Režisierius Baz Luhrmann sukuria vizualiai kerintį pasakojimą, kuris ne tik atspindi Elvio muzikos įtaką kultūrinei revoliucijai, bet ir nagrinėja sudėtingus jo santykius su vadybininku Tomu Parkeriu (Tom Hanks). Filme perteikiamas dainininko audringas gyvenimas – nuo novatoriško skambesio ir merginas pakerėjusių pasirodymų iki iššūkių, kuriuos atnešė šlovė, meilė ir ekstravagantiškas gyvenimo būdas. Tai istorija apie legendą, pakeitusią muzikos pasaulį.



Vaizduotės žaidimas – tai įkvepianti istorija apie Alaną Turingą, genialų matematiką, kuris nulaužė „Enigmos“ kodą, prisidėjo prie Antrojo pasaulinio karo pabaigos ir išgelbėjo milijonus gyvybių. Filmas ne tik gilinasi į jo indėlį į technologijų istoriją, bet ir atskleidžia sudėtingą, homofobiškos visuomenės nesuprasto žmogaus gyvenimą. Emociškai įtraukianti drama tyrinėja draugystės, pasiaukojimo ir tolerancijos temas, kviesdama susimąstyti apie tikrąją kūrybos ir žmogiškumo vertę.


Openheimeris. Filmas pasakoja apie J. Robertą Openheimerį, genijų, kuris subūrė fizikus vieningam darbui Los Alamose ir vadovavo „Manheteno projektui“, nulėmusiam atominės bombos sukūrimą. Pagrindinius vaidmenis atlieka Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon ir Robert Downey jaunesnysis, o istorija paremta Pulicerio premiją pelniusia knyga „Amerikos Prometėjas“. Filmas išsiskiria autentiškumu ir technine kokybe, nes buvo nufilmuotas naudojant „IMAX“ technologiją, įskaitant analoginę juodai baltą fotografiją. Tai įtraukianti drama apie genialumo triumfą ir žmogišką tragediją.


Tiesos kadras – tai įkvepianti biografinė drama apie Elizabetę Li Miler, Vogue modelį, fotografę ir karo korespondentę, įkūnijusią drąsą ir kūrybiškumą Antrojo pasaulinio karo metu. Pagrindinį vaidmenį atlieka Kate Winslet, perteikianti Li, kaip moterį, kovojusią ne tik dėl tiesos karo fronte, bet ir dėl lygybės bei moterų teisių. Filmas pasakoja apie jos talentą, atsiskleidusį per karo fotografijas, atskleidusias žiaurią realybę ir palikusias neišdildomą pėdsaką istorijoje. Tai istorija apie kūrybą, empatiją ir kovą už tiesą net sunkiausiomis aplinkybėmis.

October Sky – tai įkvepianti tikra istorija apie Homerą Hickamą, angliakasio sūnų, kuris, įkvėptas pirmojo „Sputnik“ paleidimo, pasiryžta kurti raketas, nepaisydamas savo tėvo prieštaravimų. Filmas pasakoja apie svajonių siekį, atkaklumą ir jauno žmogaus troškimą ištrūkti iš nustatytų gyvenimo ribų.


Valgyk. Melskis. Mylėk – tai įkvepianti istorija apie Lizą (Julia Roberts), moterį, kuri, jausdama vidinę tuštumą, meta savo sėkmingą gyvenimą ir leidžiasi į metų trukmės kelionę po pasaulį, ieškodama savęs. Italijoje ji pasineria į maisto malonumus, Indijoje atranda maldos galią, o Balio saloje – tikrąją meilę. Tai pasakojimas apie drąsą keisti savo gyvenimą, ieškoti vidinės pusiausvyros ir atrasti tikrąjį džiaugsmą.


Socialinis tinklas– tai įtraukianti biografinė drama apie Marką Zakerbergą (Jesse Eisenberg), „Facebook“ įkūrėją ir jauniausią milijardierių istorijoje. Filmas pasakoja, kaip 2003 m. Harvardo studento idėja virto globaliu reiškiniu, subūrusiu 500 milijonų vartotojų, tačiau kartu atnešusiu asmeninių ir teisinių iššūkių. Režisieriaus Davido Fincherio kūrinys, paremtas Ben Mezrich knyga, atskleidžia šlovės, genijaus ir konflikto kainą skaitmeniniame amžiuje.


I heart Huckabees – tai ekscentriška komedija apie egzistencinius klausimus, gyvenimo prasmės paieškas ir netikėtus atsakymus. Albertas Markovskis, poetas ir aplinkosaugos aktyvistas, pasamdo porą egzistencinių detektyvų (Bernardą ir Vivian Jaffe), kad išsiaiškintų paslaptingų sutapimų prasmę savo gyvenime. Tačiau tyrimas greitai perauga į chaotišką gyvenimo analizę, apimančią jo darbą, konfliktus su ambicingu varžovu Bredu Standu, ir sudėtingus santykius su įvairiais keistais personažais. Įtraukiančioje istorijoje atsiranda filosofinės įžvalgos, konkurencija ir absurdiški nuotykiai, kurie kelia klausimus apie gyvenimo tikslą ir žmogaus vietą visatoje.


American fiction– tai satyriška ir elegantiška drama apie literatūros profesorių Telonijų „Manką“ Elisoną (Jeffrey Wright), kuris desperatiškai bando prisitaikyti prie šiuolaikinės kultūros taisyklių. Bandydamas išleisti romaną, leidėjų spaudžiamas jis sukuria parodijinę istoriją apie stereotipinį „juodą“ personažą, kurią visi priima rimtai, o tai priverčia Manką apsispręsti tarp principų ir finansinės naudos.

Remdamasis Percivalo Everetto romanu „Ištrynimas“, režisierius Cordas Jeffersonas nagrinėja progresyvaus aktyvizmo pavojus, kai įvairovės reikalavimas virsta preke, įtvirtinančia stereotipus. Su humoru ir satyra filmas pasakoja apie kūrybines ir socialines kovas, kapitalizmo kritiką ir šeimos svarbą, supindamas literatūros pasaulio absurdą su asmeninėmis krizėmis.


The joy luck club – pasakoja apie keturias kinų kilmės amerikietes ir jų imigrantes motinas, kurios gilindamosi į savo praeitį ieško atsakymų į ilgai slėpėtas gyvenimo paslaptis. Ši kelionė padeda joms suprasti sudėtingus tarpusavio santykius, susitaikyti su kultūriniais ir kartų skirtumais bei atrasti vienybės ir supratimo jausmą.


Puikybė ir prietarai – tai Jane Austen romano ekranizacija, pasakojanti apie meilę, klasinius skirtumus ir šeimos iššūkius XVIII a. Anglijoje. Bennetų šeima turi penkias dukteris – gražiąją Jane (Rosamund Pike), protingąją Elizabeth (Keira Knightley), knyginę Mary (Talulah Riley), lengvabūdę Kitty (Carey Mulligan) ir maištingąją Lydiją (Jena Malone). Kadangi jų tėvo mirtis reikštų šeimos namų praradimą, motina (Brenda Blethyn) yra pasiryžusi dukteris ištekinti už turtingų vyrų.

Gyvenimas pasikeičia, kai turtingasis ponas Bingley (Simon Woods) ir jo dar turtingesnis bei išdidus draugas ponas Darcy (Matthew Macfadyen) atsikrausto į kaimynystę. Nors Jane ir Bingley greitai užmezga romantiškus ryšius, Elizabeth ir Darcy susiduria su abipusiais prietarais ir išankstinėmis nuostatomis. Tačiau laikui bėgant Darcy supranta Elizabeth vertę, o ji pamato tikrąją Darcy asmenybę.

Šis filmas yra ne tik romantiška meilės istorija, bet ir subtili satyra apie socialinius skirtumus, moterų padėtį ir šeimos ryšius, kupina humoro, emocijų ir žmogiškumo.


Gero žiūrėjimo!