Prieš išvykstant atostogauti, stengiamės išsiaiškinti visų lūkesčius. Kiekvienas įsivaizduoja atostogas savitu būdu ir dažnai norai prasilenkia. Paseka to, kyla nusivylimas, kuris pasireiškia įvairiomis formomis.
Norėjau sužinoti kaip dieną prie jūros įsivaizduoja vaikai. Tad susėdome ratu, kiekvienas turėjome po 5 akmenukus. Smėlyje nupiešiau apskritimą. Pirmasis deda akmenuką prie žmogaus, kuriam nori pasakyti kažką gero (pagirti, palinkėti kažko). Tada nuo savęs smėlyje brėžia linija prie to akmenuko. Tada tas žmogus daro tą patį kitam ir taip tris kartus. Taip sukuriame jaukią atmosferą, kurioje visi atsipalaiduojame.
Dar kiekvienas turime po 2 akmenukus. Tai juos naudosime jau vietoj palinkėjimo – klausdami kito ko jis tikisi iš šios dienos (dedame akmenukus irgi ant apskritimo kontūro).
Apksritimo viduryje nubraižytos linijos – tai ryšys tarp mūsų. Paklausdami ir išklausydami – kuriame jį. Gerai apie tai nuolat priminti vienas kitam.
O štai kelios idėjos, gimusios iš pokalbio:
LAIVELIO GAMYBA
Iš vietoje rastų medžiagų vyrai gamino laivelį.
SLAPTO LOBIO IEŠKOJIMAS
Pagamintas laivelis atplugdė slaptą žemėlapį, kuriame buvo nurodymai kur užkastas lobis! Lobį supakavau į vienkartinį kavos puodelį (jame buvo trys akmenukai su užrašu: ,,Tu radai ypatingus akmenukus. Sugalvojęs tris norus – mes juos į vandenį”.). Puodelį užkasiau žemėlapyje nurodytoje vietoje smėlyje. Trumpas žaidimas, bet vaikams patiko.
ATRADIMAI
Pajūryje galima rasti įvairių dalykėlių ir juos parsivešti namo prisiminimui. Pakrantės dumbluose vaikai rado įdomių dalykų, apie kuriuos buvo galima kalbėtis ir praturtinti pasaulio pažinimo žinias.
UGNIKALNIS
Su močiutės pagalba paplūdimyje ėmė dygti ugnikaliai, kuriais veržėsi lava…
JŪRŲ GYVENTOJAI
Žaidimas su močiute, kuris vėliau tapo giliu pokalbiu apie jūrų gyventojus ir pan.
JŪROS VANDUO = DRUSKA
Dar bandėme garinti nedidelį kiekį jūros vandens, kad pamatyti kiek jame druskos 🙂