Didelis AČIŪ žmonėms, kurie parašo asmeniškai ir pasidalina savo skaitytomis knygomis, kurios vertos dėmesio. Įtraukiau jas į savo kaupiamą sąrašą 🙂
DUKRYTĖ. Sonja Wimmer, Ariel Andrés Almada
Labai vizualiai turtinga knygelė kalbanti apie vaiko raidos etapus, emocijas ir, svarbiausia, padrąsinanti ieškoti savo krypties gyvenime. Mano abiems vaikams labai patiko, nekartą skaitėme prieš miegą, interpretavome iliustracijas pagal savo situaciją.
GALBŪT. Kobi YAMADA
Dar viena prasminga knygelė, pilna klausimų. Kas yra labai smagu, nes vaikus domina tokie dalykai kaip kodėl jie gyvena, kokia žmogaus paskirtis, ką reiškia svajoti ir siekti svajonių… Visos šios esminės temos paliestos šioje knygelėje. Vaikai paprašė įsigyti savo kopiją šeimos bibliotekai. Kaip tik artėja Kalėdos… 🙂
BERNIUKAS, KURMIS, LAPĖ IR ARKLYS. Charlie Mackesy
Maniau, kad bus labiau knyga man, bet patiko ir sūnui. Taip pat daug vietos pokalbiams apie gyvenimą, jo suvokimą, draugystę, vienatvę ir tikras vertybes. O jau iliustracijos…. pasaka.
FILMUKAI. Jurga Baltrukonytė
Knygelė, kurios istorijos irgi turi gyvenimo prieskonių, galima panaudoti savo pokalbiams su vaikais. Knygutėje yra ir kelios užduotėlės vaikams. Bet mums paliko ispūdį pačios istorijos. Dar ilgai prieš užmiegant diskutavome, o kodėl vieni pasielgė taip, o kiti – kitaip. Galima pavartyti knygelę: https://www.patogupirkti.lt/media/excerpt/cdb_Filmukai_cdb_fl.pdf
KNYGELĖS IŠ SERIJOS „SKAITAU PATS“
Abi knygeles išsirinko sūnus tobulinti savo skaitymo įgūdžius. Knyga „Meškis ir žąsis. Gera būti kartu“ yra skiemenuota, sakiniai trumpi, aiškūs. Sūnui patinka, kad jis pats gali perskaityti.
VAIKŲ EMOCIJOS. MONTESSORI LABORATORIJA. Chiara Piroddi
Tiesą pasakius, parsinešiau ją sau, bet vaikai pamatė ir labai dažnai ja naudojasi. Patys inicijuoja knygoje pateiktus pratimus kažkiek suvaldyti emocijas, jas pažinti. Manau ši knygelė labiau skirta dirbant su mažesniais vaikais. 6-7 metų vaikai jau truputį per didelį pratimams. Bent jau kiek iš draugių patrities girdėjau. Man sūnus knygą naudoja padėti sesei, kuriai dabar pereinamasis 3-4 metų laikotarpis ne tik su emocijomis, bet ir tantrumais (pykčio priepoliais).
ŠIMTAS VĖJO MALŪNĖLIŲ
Eilėraščių rinkinukas, kuriame ne visos eilės buvo suprantamos mums, bet poeziaj yra poezija. Tad džiaugiuosi, kad vaikai priima visokio žandro literatūrą ir moka išsakyti savo nuomonę.
PIPLIOTEKA??? LAPĖ BIBLIOTEKOJE. Lorenz Pauli ir Kathrin Scharer
Lengva istroija apie lapę, kuri vaikėsi pelės bibliotekoje, kol galiausiai panoro perskaityti kas parašyta knygose, bet nemokėjo skaityti. O į pagalbą jai atėjo višta 🙂 Nelabai mėgstu kalbančius gyvūnus, bet pati neplanuoju pati leisti knygų apie realų žogišką gyvenimą, tenka su vaikais diskutuoti kodėl knygų kūrėjai naudoja būtent gyvūnus kaip pagrindinius personažus.
MAN REIKIA BAUBO. Amanda Noll
Į rankas pakliuvo netikėtai, vaikai knygas bibliotekoje renkasi patys, tad matyt tos spalvotos raidės patraukė dukros akis 🙂 Labai linksmai pateikiama istorija apie berniuką, kurio ,,baubas“ išėjo žvejoti ir kaip jis nebegali be jo užmigti. Bijojau, kad dukrai nebūtų dar blogiau, nes ji būtent toje baubų po lova ir tamsoje stadijoje, bet su tėčio žaidimais, visas tas siaubas pavirto žaidimu. Nuo šiol vakarais dukra net į tėti kreipiasi: ,,Geibai, pagąsdink mane“ (reiškia – pakutenk).
EI, ČIA MANO BAUBAS. Amanda Noll
Tęsinys. Tik šįkart berniuko baubas išeina pas jo mažają sesutę, o broliui žūt būt reikia jo baubo.
ČIPOLINO NUOTYKIAI. Džanis Rodaris
Neturiu nuomonės gera ji ar bloga, bet seneliai rado palėpėje mano vaikystės knygą ir vaikai iškart pasičiupo. Jiems surezonavo su LIDL lipnučiais (daržovėmis), tai kaskart tėtis atsilaisvina – vaikai atleia su knyga ir prašo skaityti. Kiek pamenu knygoje nemažai politikos reikalų, bet galbūt ir gerai įnešti šiek tiek kitokių skonių. Bet kokius atveju visas knygas aptariame kartu, nežinomus reiškinius ar išsireiškimus taip pat aiškinamės kartu. Tad ir Čipolinas įneša kažko naujo.