KAIP MES AUGAME

Po vasaros lauko darbų po truputėlį vėl įsikūrinėjame jaukiai namuose ir šiandien kalbėjome apie žmogaus gyvenimo ciklą, kaip mes augame, kuo skiriamės ir kuo esame panašūs. Pirmoji dalis užsiėmimo buvo labiau skirta dukrai (3 m.), o antroji – sūnui (6 m.)

PIRMOJI DALIS.

Užsiėmimą pradėjome nuo senų savo šeimos vaizdo įrašų kuomet abu vaikai dar buvo kūdikiai. Vaikams labai patinka stebėti save, o dar matyti kaip nepataikai į burną su košės šaukštu arba bandai ropoti ir pasiskleidi ant žemės – tikrai juokinga! Bet rodžiau vaizdo įrašus su tikslu atkreipti dėmesį kaip juda, elgiasi naujagimis, vėliau kūdikis ir mažas vaikas. Po peržiūros kūno judesiais vaikai atkartojo ką užfiksavo.

Tada paskleidžiau atspausdintus įvairaus amžiaus žmonių paveiksliukus ir turėjome sudėti kaip auga žmogus. Kai jau grandinėlė byvo sudėta, vaikai natūraliai ieškojo savo aplinkoje panašaus amžiaus žmonių.

Kalbėjome apie tai, kaip su metais kinta ir žmogaus kūnas, jo suvokimas, vertybės.

ANTROJI DALIS

– Gal palyginkim ar skiriasi mano plaštaka nuo tavo?

Planavau padaryti dažų plaštakų atspaudus, bet sūnus nenorėjo teptis rankų, tad pasiūlė panaudot skenerį.

Pirmiausia pasidarėme delnų kopijas, tada liniuote matavome atstumą nuo delno pradźios iki didžiojo piršto galiuko. Kai turėjome tris matmenis, tada atlikome atimties veiksmus (kad sužinotume per kiek centrimetrų skiriasi mūsų delnai). Naudojome skaičiuotuvą, nes sūnui dar sunku atmintyje atlikti veiksmus su tokiais skaičiais.

Vėliau suliesdami savo tikrus delnus patikrinome ar gerai apskaičiavome.

Dukra šalia dekoravo skenuotas rankas žiedais, nagais ir pan. 😁

Nepavyko užfiksuoti, bet dar lyginome ir savo svorius, ūgius, kojų ilgius, pėdų dydžius.

Kitąkart pamoką apie žmogų ir sveikatą pratęsime jau žmogaus išorinių ir vidinių organų tema.