KUR MES KLYSTAME?

Nuostabiausias dalykas apie santykius yra tas, kad jie verčia tave keistis. Labai daug dalykų išmokstu iš savo vyro ir atrandu savyje, kad kasdien esu vis kitokia.

Santykiai leidžia mums augti, susidurti su sunkumais ir juos įveikti. Mums reikia kaskart mokytis kaip priimti sprendimus ir kurti bendra gyvenimą su žmogumi, kuris galbūt mąsto kitaip, turi kitokias savybes ar nuomonę.

Tie skirtumai gali arba sugriauti mūsų santykius, arba padėti transformuoti save ir tapti geresniais žmonėmis.

Mūsų romatiški, artimi santykiai su partneriu yra visų santykių centras, kuriame galime tobulinti savo socialinius įgūdžius, mokytis žmogiškųjų santykių. Tyrimai rodo, kad mūsų laimės ir geros savijautos šaknis pirmiausia yra geri tarpusavio santykiai. Taigi, tai vieta, į kurią verta investuoti.

Šiandien dauguma žmonių tuokiasi vėlai, kartu išgyvena trumpai, nenori kurti šeimos. Viena iš pagrindinių priežasčių yra ta, kad niekas nemoko mūsų kaip iš tikro mylėti. Keista, ar ne? Kiek parašyta knygų, sukurta filmų apie meilę, bet mes vis dar nežinome kaip iškaikyti santykius tokiame lygyje, kad tai mums teiktų malonumą daug metų. Nežinome kaip sustiprinti savo santykius, kaip išsilaikyti kartu nepaisant visų priešingybių. Trumpai tariant, kaip sukurti aukštesnio lygio ryšį – bendrą erdvę tarp mūsų. Būtent to reikia mokytis. Kodėl?

Kai kyla šis klausimas, aš savęs klausiu: ,,kiek kartų bandžiau pakeisti partnerį? … O kiek kartų man pavyko?…”

Taip, neabejoju, kad daugumos atsakymai sutampa su manaisiais. Niekas nenori būti keičiamas. Tai tiesiog neveikia. Išbandžiau tai ne kartą ir atradau, kad bet kokie pokyčiai, kuriuos noriu padaryti mūsų santykiuose, turi prasidėti nuo manęs. Tai man reikia praplėsti matymo perspektyvą ir priimti partnerį tokį, koks jis yra.

Taigi, tai aš turiu keisti savo požiūrį į santykius, į partnerį, į save. Tai vienintelis dalykas, kuris iš tikrųjų veikia. Su laiku ir partneris pasineria į šį žaidimą ir mes abu kartu statome tarpusavio supratimo, meilės tiltą virš visų skirtumų. Toks gyvenimas įgauna prasmę ir tampa praktiška santykių mokykla.