MAGNETAI

Kažkur skaičiau, kad magnetai traukia vaikus. Ir tikrai, tai tikra magija jų akimis ☺️.

Padarėme vieną mini ekperimentą ir leidau laisvai improvizuoti.

RAKETA KOSMOSE

Juoda dėžutė – kosmosas, kuriame skries ranketa. Pirma atlikome dekoravimo darbus. Ilgai užtrukome su raketa. Sūnaus komentaras buvo ,,mama, kaip galiu pagaminti raketą jeigu nežinau kaip ji atrodo?!”. Tad geras pusvalandis skirtas paieškoms, knygoms. Žinojau tiksliai kur raketos iliustracijos, bet leidau jas atrasti pačiam. Eigoje aptikome daug įdomių dalykų ☺️.

Kai visos dalys paruoštos – liko jas sujungti. Raketos nugarinėje dalyje priklijavome metalinę detalę (mūsų magnetai nebuvo pajėgūs per kartunę dėžę atlaikyti sąvaržėlės). Taigi, prie detalės pririšome siūlą, kitą jo galą pravestime pro dėžutės dugne pradurtą skylutę. Prakišę siūlą, pritvirtiname jį prie dėžutės dugno. Svarbu! Prieš tvirtinant pasimatuoti kokio siūlo reikės, kad magnetas veiktų metalinę detalę, laikydamas ją savo lauke. Mums gavosi apie 5mm nuo dėžutės viršaus. (Foto aiškiau matosi pats principas :))

Kai magnetas pagauna detalę, jis įtempia siūlą ir raketa atrodo pakibusi ore (detalė turėtų neišlįsti už raketos ribų, nors sūnus tvirtino kad tai raketos smaigalys 😆🤷🏻‍♀️). Galima magnetą letai stumdyti į šonus, atitinkamai ,,skries” ir raketa.

Tokį principą galima naudoti daugumoje tematikų: žuvys akvariume, paukštis ore, vabzdys pievoje… tada daugiau laiko galima skirti dėžutės dekoravimui, fono kūrimui.

Kaip jau minėjau, ekperimentas tuo nesibaigė… pasipylė sąvaržėlės ir atsirado susidomėjimas jų interakcija su magnetais.

Labiausia sužavėjo sūnų kaip magnetas ,,dalinasi” savo magnetiniu lauku ir kaip jis persiduoda per sąvaržėles.

Aš negalėjau atitraukti akių nuo indelyje sandariai uždarytų metalo duklių, kurios įsimagnetinusios sukuria 3D taisyklingas struktūras. Tiesiog tobula 🥰.