MAN PATINKA, KAI TU…

(Įrašas remiasi #28dienuissukisseimai pratimu tėvams – ,,Užbaikite sakinį (kiekvienas): ,,Man patinka, kai tu…”

Kiekvienas giliai širdyje jaučiame poreikį meilei. Tai mus maitinanti jėga. Mums reikia šilumos, jausti, kad mumis rūpinasi ir mes turime kuo rūpintis.

Meilė – tai tarpusavio palaikymas. Tai jausmas, kad mus myli tokius, kokie esame. Tai labai rimti jausmai, kuriuos turi tik žmonės.

Tačiau dažnai gyvenime du, vienas kitą mylintys žmonės, pasiekia momentą, kad suvokia, jog kiekvienas meilę įsivaizduoja savaip ir čia prasideda nesusipratimai, reikalavimai ir pan.

Taip yra todėl, kad mes negauname tinkamo auklėjimo. Meilė yra santykiai tarp žmonių, poreikis, požiūris vienas į kitą. Štai kodėl svarbu domėtis ir net studijuoti kaip mylėti. Meilė tai ne aistra, ir ne seksas, tai labiau sugebėjimas užpildyti kito žmogaus vidinius poreikius.

O kaip mokytis mylėti? Kaip užpildyti kitą? Kaip pakeisti savo įpročius, kad galėčiau suteikti laimės kitam?

Tam svarbu jausti, koks yra kitas žmogus. Kaip rašoma toje knygoje ,,5 meilės kalbos”, kad meilė stiprinama dovanojant dovanas, bet tu turi žinoti kas kitam patinka. Tai reikalauja rimto, atviro ir kasdienio bendro darbo vienam su kitu.

Čia į pagalba galbūt ateina šis pratimas, padedantis pažinti tikrąjį partnerį, nugalėti drovumą: ,,Man patinka, kai tu…”

Yra du pratimo atlikimo pjūviai.

Pirmas, natūralus: Pirmosios mintys kyla apie tai, kas man gyvenime patinka ir ar partneris tai man duoda. Greta tų minčių kyla ir noras pasakyti, kas man patiktų, kad partneris darytų, bet jis nedaro. Tai čia vienas iš pratimo atlikimo būdų, pro kurį praėjo visi atliekantys.

Antras, dedant pastangas: O jeigu pagilintume klausimą ir pabandytume pratęsti:

,,Man patinka ką tu darai dėl manęs, pavyzdžiui…”

Tada viskas keičiasi. Kodėl? Nes akcentas nebe ,,kas man patinka ar patiktų”, bet labiau ant to, ką partneris jau stengiasi daryti dėl manęs ir man tai patinka. Jis turi tai žinoti.

Tai tarsi bendro santykių žemėlapio sudarymas, sužymint teigiamus punktus, po kol kas apeinant neigiamus, padedant vienas kitam pažinti vienas kitą. Galbūt partneris labai stengiasi pradžiuginti mane, aš džiaugiuosi, bet garsiai apie tai nepasakau. Tad jam sunku atspėti ar jis gerame kelyje. Ypatingai moterys yra linkusios galvoti: ,,Ne, aš noriu, kad jis atspėtų!”. Logiškai mąstant, kaip jis gali tai padaryti?

Mums labai svarbu tai suprasti ir atvirai apie viską kalbėtis. Žmogus yra labai sudėtingas kūrinys, tad norėdami suteikti vienas kitam laimę – turime žinoti kaip tai padaryti tinkamai ir padėti vienas kitam pažinti save bei kitą.

Taigi, dabar puiki proga pakartoti pratimą, pagalvoti, o gal ir pasirašyti, kiek dalykų pastebėjau, kad partneris stengiasi daryti dėl manęs. Kas iš jų man tikrai patinka ir noriu padėkoti už tai.

Suprantame, kad tvarių santykių kūrimas reikalauja kantrybės, išminties, patirties ir žmogiškosios psichologijos išmanymas. Bet tikiu, kad užtenka vos mūsų noro ir trupučio pastangų, kad meilės mechanizmas užsivestų.

Tad sėkmės visiems mums, siekiantiems tos tikros meilės!

(Apie 28 dienų įššūkį šeimai ->>> https://ugdymasirauklejimas.lt/home/28-dienu-issukis-seimai/)