Mes turbūt visi žinome kūrybiškumo naudą. Gebėjimas ne tik mąstyti kūrybiškai, bet ir turėti gyslelę menui – tikra gamtos dovana žmogui.
Mūsų namuose tikrai netrūksta kūrybinių užsiėmimų. Bet, matyt, per tuos metus subrendau ir šiame etape labai norisi priminti sau kokia yra meno esmė mūsų gyvenime. Tad, planuojantis artėjančius mokslo metus, mintis kreipiu į esmę: kam, kodėl reikia daryti, bei žinoti ir ką tai duos?
Nuo senų laikų meninkai buvo ,,žinutės nešėjai”. Jie stengdavosi įvairiais būdais perduoti savyje pabudusį norą tobulėti, siekti kažko aukščiau, siekti būti žmonėmis. Ir kurį laiką menas tikrai rodė žmonijai ko reikėtų siekti, jis tarsi ,,pašviesdavo” žmonėms, parodydamas tinkamas vertybes, sekantį egzistavimo lygmenį. Tokia buvo pagrindinė meno funkcija. Žmonės mėgo teatrą, dailės galerijas, klausytis klasikinės muzikos…
Iki tam tikro taško, kai žmonės kaip ir pasiekė visko tiek mokslo srityje, tiek mene, tiek technologijose. Šiandien mes susidūrėme su laiku, kai tarsi nebėra kur eiti, nebėra ką parodyti, vertybių skalė tarsi apsivertė aukštyn!
Jau seniai ir menas prarado savo esmę, tapo kiekvieno žmogaus asmeninių kančių, išgyvenimų, nepasitenkinimo ar, priešingai, meilės išraiška. Dingo ta viena-bendra visiems žinutė – tobulėkime kaip žmonės!
Juk žmogaus evoliucija nesustojo, mes dar tiek daug nežinome apie save, apie mus siejančius ir skiriančius dalykus. Nemokame pasitikėti ir kartu suteikti užtikrintumo kitam. Nepažįstame gamtos, kurioje gyvename ir, kaip maži vaikai, ignoruojame visus jos siunčiamus perspėjimo signalus. Tiesiog gyvename kas sau.
Aš manau, kad jeigu vaikas turi polinkį kūrybai: tapybai, muzikai, literatūrai, grafikai ir t.t., tai mano, kaip mamos, pareiga perduoti jam, kad šis sugebėjimas jam duotas ne tik, kad išreikšti savo vidinį pasaulį ar parodyti maištą, bet sugrąžinti meno svarbą ir jo esmę į mūsų gyvenimus. Menas – tai kelrodis žmonijai, atskleidžiantis žmogiškąsias vertybes.
O net jeigu vaikas ir nėra gabus šioje srityje, aš ,,visomis keturiomis” už tai, kad vaikai žinotų tikrąją meno paskirtį ir ateityje sugebėtų atsirinkti kas tikrai yra menas, o kas tik komercinis projektas, nieko naudingo visuomenei neduodantis.
Labai tikiuosi, kad turiningi meno kūriniai pakeis tą visą šlamštą televizijoje, žiniasklaidoje ir kitose media kanaluose.
Juk mes nusipelnėme gyventi geriau 😊
