MOLBERTINĖ TAPYBA. Pirmas Kartas

Molbertas leidžia vaikams bendrauti su spalvomis platesniu mastu. Tapant ant molberto svarbūs tampa judesiai: rankos judėjimas laikant teptuką, dažų judėjimas dideliu popieriaus paviršiumi.

Molbertas leidžia vaikams bendrauti su spalvomis platesniu mastu. Tapant ant molberto svarbūs tampa judesiai: rankos judėjimas laikant teptuką, dažų judėjimas dideliu popieriaus paviršiumi.

Tapydami ant molberto vaikai piešia plačiais, ryškiais teptuko potepiais, jie stovi prieš popierių akių lygyje, jie perkelia svorį nuo kojos ant kojos, pasisuka į popierių kampu, atsitraukia nuo popieriaus ir pasilenkia arčiau jo.

Molbertinė tapyba yra šokis, fizinis susidūrimas su dažais bei popieriumi…

Taigi, pirmam kartui tikslas leisti vaikui susipažinti ir pajausti šį šokį. Įsileisti naujus pojūčius į save ir ekperimentuoti. Visiškai laisva forma, jeigu vaikas nedrįsta, jam trūksta postūmio, tai turime jam padėti:

  • Tapant ant molberto tavo rankos judesiai gali būti dideli. Pamėgink sukti savo ranką dideliais apskritimais, o paskui vis mažesniais ir mažesniais.
  • Matai, tu gali stovėti toliau nuo molberto, bet teptuko galiukas vistiek pasiekia popierių.
  • Kas jeigu pamėgintum braukti teptuku iš viršaus žemyn, arba iš vieno krašto į kitą?
  • Žiūrėk, čia uždėjai daugiau dažų, jie bėga žemyn, įdomu, kada jie sustos.
  • Pažvelk pro langą, matai kaip vėjas pučia ir judina medžių šakas? Įsivaizduok, kad tavo rankos tai kaip to medžio šakos, judinamos vėjo…

Kiekviena situacija turi savo komentarus. Svarbu, laikytis tikslo – tai vaiko susipažinimas, pajautimas koks yra tas fizinis šokis su molbertu, popieriumi, dažais ir teptuku.

Toks ekperimentas gali trukti keletą dienų. Tiesiog leiskite laisvai ekperimentuoti. Vaikas pats pasakys kada jis atrado, ko norėjo. O tada jau eisime į kitą etapą. Bet šikart tiek teorijos jūsų praktikai )))

Sūnus susipažinimo etapą jau praėjo anksčiau, tačau atsiskleidė ne ką mažiau pojūčių. Galbūt labiau apgalvotų, paskaičiuotų.

Dėl molberto! Aš pati tapau, tad mes turime medinį, pastatomą ant grindų, tačiau nesudėtingai pagaminau ir dar kelis pastatomus ant stalo (iš gofro kartono dėžių), tiesiog sulankstai kaip trikampį – taip vaikai gali tapyti iš abiejų pusių. O gal yra galimybė kažkur lauke atrasti sieną ir pritvirtinti prie jos.