NATŪRALIŲ MEDŽIAGŲ KOMPOZICIJOS

Savo kasdieninėje veikloje naudojame nemažai “loose parts” (nesu tikra kaip verčiasi , galbūt atskiri, palaidi daiktai). Tarp šių daikčiukų labai mėgiami yra pagaliukai ir akmenukai. Dėliojame laisva forma įvairius objektus arba tiesiog abstrakčias kompozicijas.

O šiandien pasiūliau pažaisti apribojant save. Nuotraukos rėmelis parodo kokią ribą galima panaudoti savo idėjai realizuoti. Jis tarsi apriboja, bet kartu padeda sukonkretizuoti mintis ir erdvę, sužadinti poreikį eskizuoti (kad ir vaizduotėje). Tikrai gimė įdomių variantų.

Kuriant vaikai daug pasakoja, jeigu jų klausai. Tai dar vienas labai svarbus momentas – sužinoti kaip jie mato šį pasaulį, kas juos jaudina, ko tikisi.

(Pirmos dvi nuotraukos – ,,Traukinys”, trečioji – ,,Šachmatų lenta”)

Tą patį rėmelio principą panaudojome ir kuriant dizaino eskizus. Svarbu į viską žvelgti kaip į kūrybinį – pažintinį procesą. Nors, jeigu atvirai, vaikų kūrybą galima panaudoti ir tikrame gyvenime. Jų laisvumas ir drąsa atveria daug įdomių sprendimų, kurių suaugęs žmogus net norėdamas nesugalvoja . Pavyzdžiui, kaip ši kompozicija apačioje: padarius gerą fotografiją, atspausdinus ir įrėminus – gautume labai drąsų foto kūrinį ,,Mama ir Vaikas” moderniam interjerui.

Dar vienas variantas panaudoti rėmelius kaip priemonę pajausti ribas, planuoti būsimą paveikslą jau galvoje – tai karoliukai, sagos ar kiti smulkūs objektai, papildantys po rėmeliu padėtą piešinį arba tiesiog foną.
(Vaikai iki trijų metų turėtų būti su tėvų priežiūra)