PAJUDĖKIM! | KELETAS SMAGIŲ PRATIMŲ

Keletas judesio ir muzikos pratimų idėjų (remiantis knyga “Moving and learning” Pica Rae).

GIMNASTIKOS PRATIMŲ SEKA

Pradėjome nuo paprastų derinių:

  • Pasistiebti, atsitūpti, pasiridenti;
  • Pasiridenti, atsitūpti, pasistiebti;
  • Apsisukti, atsitūpti, atsistoti, atbėgti (sutartą atstumą);
  • Atsitūpti, atsistoti, apsisukti ir atbėgti (sutartą atstumą).

Pratimus darėme kelis kartus iš eilės. Dukrai nebuvo lengva atsiminti kas po ko seka, tačiau buvo daug gerų emocijų! 😁

,,plaukia” grindimis

Vėliau užduotis pasunkėjo – atsirado papildomų daiktų: gimnastikos kamuolys, pagalvės, pasilipimo laipteliai, boksto kriaušė. Tad iš turimų daiktų sukūriau pratimų seką. Sūnui parodžiau kaip veikia laiko fiksavimas, tad vis bandėme pagerinti savo rezultatus! 👍🏻

MESK IR GAUDYK

Pratimas koordinacijai ir balansui. Ant grindų pažymėjau kiekvieno apskritimą (burbulą, iš kurio jis negali išeiti). Rankose vaikai turėjo po skarelę. Reikėjo ją tiesiog mesti į orą ir gaudyti (ir išlikti savo apskritime). Dukrai (3.5m) tai buvo iššūkis, sūnui gan lengva, tad jam daviau pabandyti mesti ir gaudyti pupelių maišelius, balioną, kamuolį. Buvo smagu! ✨

ROBOTAI IR ASTRONAUTAI

Užduotis paprasta: grojant muzikai keisti savo judesius atitinkamai pagal muziką. Vienu metu groja muzika robotams (judesiai kampuoti, griežti, sunkūs), kitu atveju muzika groja astronautams (judesiai lengvi, plastiški, besvoriai). Labai labai patinka šis pratimas mano vaikams, kaskart atranda naujų judėjimo formų. Dainą galima rasti ČIA nemokamame dainų grojaraštyje prie knygos (reikia tik parsisiųsti, 8 daina “robots and astronouts).

AUKŠTAI IR ŽEMAI

Tai gal labiau susiję su muzikos pajautimu, bet labai gerai visa papildė ir judesys. Grojant muzikai (tas pats Pica Rae knygos grojaraštis, 1 daina) judame po erdvę atitinkamai: pasistiebę, lengvai arba žemai, sunkiai.

LĖTAI IR GREITAI

Toks pat principas ir čia: pagal muziką judame lėtai lėtai, o ten kur muzika groja greitai – mes irgi judane greitai. (3-4 dainos).

KŪNO FIGŪROS

Tiesiog kūno pagalba ore ,,piešiame” įvairias figūras (gali būti ir raidės, skaičiai).

KŪNO GARSAI

Tikrai nemaniau, kad žmogaus kūnas gali skleisti tiek įvairių garsų, kol visko nepatikrinome su vaikais!

Kokius garsus gali skleisti mūsų kūnas? – paklausiau.

Vaikams reikėjo pagalvos įvardinant kūno dalis (pvz.: liežuvis, rankos, gerklė ir pan.). Taip gimė ir keletas bendrų kūno garsų ritmų.

JUDĖJIMAS UŽSIMERKUS

Vienbalsiai: SKIRTUMĄ PAJUTOM! (Tarp judėjimo, kai viską matai ir kai nieko nematai). Atlikome paprastus judesius atsimerkus ir tada užsimerkus:

  • Paliesk nosies galiuką:
  • Pastovėk ant kairės kojos;
  • Pakelk dešinę ranką;
  • Pabandyk apsisukti ir atsitūpti;
  • Ateik iki manęs (saugojame, lad nesusižeistų);