Kalbėdama apie pirmosios pagalbos temą, norėjau suteikti bendras žinias, kad įvyksta gyvenime nelaimingų atsitikimų ir suaugę žmonės padeda nukentėjusiems.
Pirma žaidimo dalis buvo susijusi su kaulo lūžiais, raiščių patempimais ir pan. Susipažinome kada reikalingas gipsas, o kada elastinis bintas, kas yra įtvaras.
Antroji dalis buvo susijusi su oda bei jos pažeidimais. Pas mus dukra turi tokį įsitikinimą, kad visus skausmus gydo pleistrai. Tai šia priemone bandžiau jai paaiškinti kokia tikroji pleistro paskirtis.
Į maišelį įpyliau vandens bei maistinių dažų. Maišelis – tai oda, ji kaip ir mūsų kūno apsauginis šarvas. Vos tik atsiranda joje skylutė (pradūriau maišelį su adata), tada visi svetimkūniai iš išorės patenka į mūsų organizmą, aktyvuodama visą imuninę sistemą. Taigi, pleistras kaip ir padeda sustabdyti nežymų kraujavimą, taip pat užkerta nešvarumams kelią patekti pro sužeistą vietą. Galiausia visas ,,kraujas” buvo išspaustas lauk ir pavirto į laboratoriją 😁.
Tęsiant odos temą, į pagalbą pasitelkėme mikroskopą. Jis padėjo pažvelgti į odą kelis šimtus kartų arčiau, pamatyti akimi nematomus nešvarumus ir detales.
Papildomai atlikome eksperimentą apie nematomas daleles ant mūsų rankų. Ant tualetinio popieriaus (geriau būtų vienkartinis rankšluostis, nes turi daugiau sluoksnių) nupiešėme savo delnus, ant jų – įvairius mikrobus. Tada apvertėme popierių piešinėliu žemyn (beveik nesimatė kas nupiešta). Popierių įdėjome į indelį su vandeniu ir jam sušlapus ,,pasirodė” visi mikrobai.
Mačiau, kad šis žaidimas leido vaikams patiems atrasti daug dalykų apie savo kūną. Dėl ko labai džiaugiuosi ✅☺️.