TAŠKAS VIRSTA ISTORIJA

Įkvėpti Froebel (10 gift) pradėjome nuo 1 taškelio. Kas jis? Ar jis turi kryptį? Kaip jį panaudoti, kad kažką papasakoti? Žinoma, dukra paėmė daugiau taškelių ir sujungė į liniją, sukurdama dramblio straublį.

Vualia! Dukros akys sužybėjo, mat iš taškelių galima sujungti linijas! Ji ėmė laisvai žaisti baltame popieriaus lape, bet ne visai kurdama aiškias linijas. Tuo tarpu aš nupiešiau zig-zago liniją ir pasiūliau pamėginti ,,susodinti” taškelius ant linijos, galbūt grupuoti pagal spalvas. Ji pasirinko labiau laisvesnį variantą, nederino nei spavų, nei dydžių.

Kai linijos įsisiautėjo, pasidalinau paslaptimi, kad daiktai būna ne tik kontūriniai (iš linijų), bet pilnaviduriai. Tad nupiešiau kelias formas, kurios pripildytos taškelių virto dėmėmis. Kiekviena jų pasakoja savo istoriją… Argi ne nuostabu?

Taigi, tikslas buvo panaudoti tašką (medinį apskritimą) kaip elementą, iš kurio grupuojant, jungiant gali gimti linijos ar įvairios dėmės. Tai priemonė ne tik perteikti savo idėjas, bet ir susipažinti su mus supančiu pasauliu, atkreipiant dėmesį į tai, kad viskas sudaryta iš taškelių vienaip ar kitaip nesijungiančių tarpusavyje.