TUŠTUMA | KAIP JĄ UŽPILDYTI?

Šia tema labai pasitarnavo Anna Llenas knyga “The Void” (vert. tuštuma). Kas žino knygutę apie emocijas ,,Spalvų monstriukas”, tai čia ta pati iliustratorė.

Trumpas, išraiškingas knygos pristatomasis filmukas perteikia pagrindinę mintį (https://youtu.be/K9-zJO7jGCI). Papildomai radau garsiai skaitomą pilną knygą anglų kalba, ji padėjo pilnai sužinoti kaip autorė siūlo užpildyti tuštumą (apie pirmos 8 min https://youtu.be/1X2fCWgM3TU).

Kas nesupranta anglų kalbos tai mintis buvo tokia: … laimingos mergaitės gyvenime staiga viskas dingo ir paliko tik didžiulė tuštuma. Julia bandė ją užpildyti maistu, daiktais, net užkišti vonios kamščiu. Niekas nepadėjo. Tuštuma didėjo… kas jai padėjo sumažinti tuštumą? Reikia nustoti galvoti apie išorę ir traukti į save, bet galvoti apie savo vidų ir ką tu gali duoti. Tada istorija pasisuka kita linkme kur mergaitė atrada kitus žmones, tokius kaip ji.

Atsispausdinome paveiksliukus, iškirpome skyles. Pradėjome nuo tuštumos. Mano vaikai negalėjo įvardyti savyje to jausmo, bet jie puikiai atkartojo kas mergaitės negalėjo užpildyti. Ant atskirų skylės dydžio apskritimų piešeme ką pamename iš istorijos ir dėdami į skylę žaidėme kaip viskas ,,prapuola” (iškrenta). Tada paėmem kitą paveiksliuką ir kalbėjome kas mergaitei padėjo sumažinti tuštumą. Kitoje paveiksliukų pusėje užklijavau kaip kišenėles kortelėms laikyti.

Remiantis šia istorija įgavome vieną vizualų pavyzdį, kalbantį apie tikras gyvenimo vertybes.


Paveiksliukus radau pačio Anna Llenas pinterest paskyroje (įvedus Anna Llenas vacio). Liūdnasis paveiksliukas su tuštuma: https://pin.it/5rQvRFG; linksmasis paveiksliukas: https://pin.it/ASwZIio.