UGDYMAS ŠEIMOJE | PRADINIS | BALANDIS

O prasidėjo šis mėnuo su padėka… padėka gyvenimui už suvokimą, kad kiekviena sekundė gali pasitarnauti ir praturtinti žmogų.

PASAULIO PAŽINIMAS

Mėnuo prasidėjo nuo tradicijų. Šv. Velykas sutikome girioje, Latvijoje, kartu su keliomis šeimomis, kurios taip pat ugdo vaikus šeimoje. Pasidalinome žiniomis apie šią lietuviams gana svarbią šventę. Kartu susipažinome su margučių dekoravimu vašku, pažiūrėjome pavyzdžių.

Papildant tą temą, apsilankėme ir Kryžių kalne. Ar žinojote, kad kryžių kalnas patenka tarp 10 šiurpiausių vietų pasaulyje? Man tai buvo nauja, nes nuo vaikystės šis kalnas turi kitokį atspalvį.. kas žinoma ir parodo pasaulio įvairovę, kad kas vieniems gąsdinančio, kitiems – priešingai 🙂

Perskaičiau knygoje ,,The big book of unschooling” mintį: ,,pažvelkite į savo miestą turisto akimis, aplankykite tai, ko dar nematėte”. Pasinaudojome. Gidės pagalba, ekskursija į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros bokštą buvo netikėta meno istorijos, architektūros ir istorijos pamoka. O katedra taip šalia, kone kasdien matoma.

Sužinojome, kad pirmieji katedros aukštai išlikę unikalūs, lipome 17a. plytų mūrytais laiptais, skambinome senaisiais varpais, kurie kažkada sveikino ir informavo šiauliečius. Žodžiu, buvo tikrai įdomu.

Ties tuo ir sustojome. Gan nemažai gavome informacijos iš mūsų šalies religijos bei kultūros paveldo.

Taip pt šį mėnesį nemažai laiko skyrėme pažinčiai su žemėlapiais: legenda, azimutas. Kaip sudaromi topografiniai žemėlapiai. Kam mums reikalingi žemėlapiai. Kaip rasti kryptis be kompaso.

ŽEMĖLAPIAI | AZIMUTAS | KRYPTYS
ŽEMĖLAPIAI | TOPOGRAFIJA

Sunku atspindėti visą apimtį, tačiau žemėlapių tematika prasiskverbė ir į kasdienius žaidimus bei veiklas.

Internete pasižiūrėjome labai įvairių žemėlapių vaizdavimo būdų, tai ieškojome gamtoje įkvėpimo. Dizaineriai dažniausiai būtent taip ir projektuoja – ima pavyzdžius iš gamtos. Keletas mūsų žemėlapių tekstūrų, rastų gamtoje:

Viena įdomiausių temų atkeliavo pas mus netikėtai, o gal ir tikėtai – augalai. Sūnus panoro fiksuoti pirmuosius augalus, kurti savo knygą. Šį projektą tik pradėjome, vaikas nori pildyti visą vasarą. Esu tikra, kad atsiras naujų dalykų, bet labai tuo džiaugiuosi.

Įkvėpimo ieškojome tema “nature journaling”. Labai įspūdį vaikams paliko filme ,,Meškos myli mane” mergaitės vedamas dienoraštis apie lokius. Žinoma, ir pati šeimos istorija leido apie daug ką pasikalbėti.

Nuotrauka iš filmo ,,Meškos myli mane”

MENAS

Meno projektai gimė lydint gamtos pažinimo pamokas.

TAPYBA, ĮKVĖPTA GAMTOS

Truputis tyrinėjimo apie drugelius.

DRUGELIAI
DRUGELIAI

ŽMOGUS. EMOCIJOS

Mano vaikai daug daugiau savyje paslėptų dalykų pasako piešdami ar rašydami. Maži projektukai, nukreipti ne tik į save, bet ir bendrai į žmogaus prigimtį, norus, labai įtraukia vaikus. Man tai ženklas, kad tai kiems įdomu, aktualu ir svarbu.

VISKAS VIENAME DELNE…
KAI BORUŽĖLĖ ATNEŠA ŽINIĄ…
TAŠKELIAI

PAPILDOMA INFORMACIJA

Keletas atradimų ir minčių apie technologijas vaikų gyvenime…

ATLAISVINTA VIETA TURI BŪTI UŽPILDYTA

Ir su nekantrumu žengiame į paskutinį oficialų mokslo mėnesį. Nors ugdymas šeimoje neturi atostogų 🙂

Linkėjimai!