Pirmosios pažintys su emocijomis buvo per daugybe kortelių, kuriuose pavaizduoti vaikai su įvairiomis emocijomis. Po truputį mokėmės atpažinti kaip jaučiamės, kokie būna jausmai.
Šiandien su sūnumi pereiname į etapą, kai mus domina priežastys – kodėl kyla viena ar kita emocija. Žinojimas emocijos prasmė ir kas ją sukėlė, padeda žmogui ieškoti tinkamų būdų į ją reaguoti. Pvz.: supykus kvėpavimas, skaičiavimas ar meditavimas nuramina kūną, tačiau nepaaiškina kodėl kilo pyktis ir galbūt yra galimybė jo išvengti.
Žinoma tai siekiai į perspektyvą, bet norėjau pasidalinti kokiu pjūviu žvelgiame į emocijas.
Užsiėmimą pradėjome su knyga ,,My mixed emotions” (nemokama elektroninė versija https://1lib.eu/book/3619814/7a2a04).
Pirmieji puslapiai leido pamatyti visas emocijas, pakalbėti, kaip emocijos įtakoja viso organizmo veiklą, kurios kūno dalys suaktyvėja. Schema leido iš tiesų, pvz. supykus, patikrinti ar tikrai man suaktyvėja kažkokie pojūčiai galvoje, gerklėje ir rankose.
Knygoje prie kiekvienos emocijos yra nurodyta keletas pratimų. Šiandien įveikėme ,,Džiaugsmą”. Kalbėjome kas mums teikia džiaugsmą, kada jaučiamės gerai.
Dėkingumas – vienas iš įrankių, kuris kuria mumyse laimės jausmą. Pratimas: apvedžioti plaštaką ir ant kiekvieno piršto parašyti už ką esu dėkingas.
Patiko knygoje nupieštos gėlės ir pratimas – skinti po vieną gėlę ir perskaityti komplimentą sau (sūnui gėles dovanojau ir skaičiau aš).
Turėjau planą visą savaitę į dieną paimti po emociją, o savaitės gale padaryti emocijų stebėjimo kalendorių. Bet po ranka buvo ,,Spalvų monstriukas” ir vaikų idėjos negalėjau atidėti 🙈.
Piešėme guašu ant balto popieriaus lapo, prieš tai iškirpę juos apskritimo formos. Įdomumo suteikė iškilusios dalys: gofro kartono ir popieriaus objektai. Užbaigtus piešinius užklijavau ant popierinių lėksčių, visas susegiau sąvaržėlėmis į vieną grandinę. Pakabinome ant sienos. Ant skalbinių segtukų priklijavau atspausdintus mūsų veidus – tai kiekvieno asmeninis segtukas, kurį jis dienos pabaigoje prisega prie tam tikros emocijos. Jeigu nori, gali pasipasakoti šeimai kodėl taip jaučiasi.
Toks grožis kabo kambaryje kaip tikras meno kūrinys, kaskart primenantis, kad visos žmoguje esančios emocijos yra reikalingos tik reikia žinoti kodėl.