MOTERIS VAKAR. MOTERIS ŠIANDIEN. MOTERIS RYTOJ.

Nežinia kodėl, bet prieš Naujuosius visada norisi apžvelgti savo metus. Tas periodas tampa savotiškas tam tikros gyvenimo atskaitos taškas.

Pasauliui byrant į šipulius, norisi sustoti ir pagalvoti ,,kodėl aš dabar gyvenu? Ir kam esu moteris?”.

Žinoma iš istorijos, kad technologijų atsiradimas stipriai įtakojo moters pokyčius. Praeityje nebuvo tokių produktų, kuriuos šiandien perkame, viską moteris gamino pati. Visa buitinė įranga gerokai palengvina moters gyvenimą.

Pasikeitė ir ugdymo sistema. Tėvai nebeturi patys mokyti savo vaikų: tėčiai nebemokina berniukų savo amato, o mamos – mergaičių nerti. Viskas pasikeitė. Ir ta nauja banga atitolino vaikus nuo šeimos. Taigi, visos technologijos kaip ir palengvino gyvenimą, bet atitolino mus vienus nuo kitų. Ir dažniausiai moteris pirma ima tai jausti.

Visuomenėje priimtina tai, kad šiuolaikinė moteris siekia karjeros, taip ji pakeičia savo požiūrį i vyrą ir vaikus. Ji nebebūna namuose, išeina į atvirą pasaulį, reikalauja lygybės su vyrais. Taigi, tokia moters gyvenimo kelionė – didžiulis evoliucinis šuolis. O šiandien moteris, spaudžiama nepakeliamo krūvio, vėl susimąstė ,,kur mano vieta?”.

Praeityje būti namų šeimininke buvo gerbiamas vaidmuo, o šiandien yra netgi priešingai. Įdomu kur veda toks vystymasis?

Sakyčiau – į rytojų.

Gyvenimas pats verčia mamas dirbti mažiau (iš namų arba trumpesnes valandas). Po truputį gimsta poreikis mamai tapti šeimos klijais ir neleisti vyrui bei vaikams išsilakstyti kas sau. Taip yra todėl, kad žmogus negali pabėgti nuo gamtos.

Moteris – namai. Ji atsakinga už šeimos ugdymą. Bet tai nėra grįžimas į tipinę šeimą, kuri buvo vakar. Anuomet moteris neturėjo pasirinkimo, ji dirbo, buvo namie ne savo noru. O rytojaus moteris – šeimos galva, jaučianti savo realizaciją tame.

Nuostabus palyginimas: mama – tai klijai. Juk kiekviena natūraliai turime tokį sugebèjimą, vidinį poreikį ar net reikalavimą matyti visus drauge.

Mane taip stipriai sužavėjo toks ateities moters vaizdinys, kad noriu jį pasiimti į kitus, Naujuosius metus! Tikiu, kad vieną dieną kiekviena moteris pati norės rūpintis pasauliu, kaip savo namais. Ir ji bus tikroji moteris, graži, išmintinga moteris.

Na, o šiandien laikas puikiai tinka pradėti nuo savo artimųjų ir pasirūpinti, kad visi pajaustų didingą moters galią ☺️.