NĖŠTUMAS | PASIRUOŠIMAS GIMDYMUI

Nemėgstu asmeninių patarimų, nes manau, kad kiekvienas žmogus yra unikalus ir kas tinka man, nebūtinai tiks kitam. Bet pasidalinti informacija paskatino pokalbis su seserimi ir jos nerimas ,,BET IŠ KUR VISKĄ ŽINOTI?”

Pirmiausia, svarbu prisiminti, kad moteris tapusi mama visą bazinę informaciją gauna intuityviai, kuo labiau įsiklauso į save ir vaikelį, tuo jautriau pajaučia naujus poreikius ir tada belieka rasti informaciją, kaip juos užpildyti 😌.

NĖŠTUMAS – NUOLATINIS PASIRUOŠIMAS GIMIMUI

Pati abu vaikus gimdžiau natūraliai ir žaviuosi šiuo gamtos procesu. Niekas neabejoja, kad gamta atlieka savo darbą, bet mes turime irgi jai padėti. Man asmeniškai labai padėjo pasiruošimas, nuolatinis savęs ,,maitinimas” gal net ir ,,smegenų plovimas” gerąja prasme. Kaip ir sakoma: ,,kuo daugiau žinai ir bandei, tuo laisviau jautiesi gimdymo metu, nes tada veiki jau automatu: ką įrašei prieš gimdymą, tą ir naudoji”.

SUVOKIMAS APIE PROCESĄ

Draugė Dula rekomendavo ir tikrai dauguma baimių nuėmė Ina May Gaskin pokalbiai apie natūralų gimdymą (suteikė žinių ir pasitikėjimo). Deja, anglų kalba. Įvairių pokalbių, seminarų su ja galima rasti tiesiog youtube. Keletas:

  • KAIP IŠVENGTI PLYŠIMO GIMDYMO METU: https://youtu.be/1tknikOZkC4
  • KAIP SUMAŽINTI GIMDYMO BAIMĘ: https://youtu.be/VNXSzDWUKTg
  • PLYŠIMAI, STANGOS: https://youtu.be/ng7HEX7jJ8g
  • VISAS SEMINARAS: https://youtube.com/playlist?list=PL8xGrtKcvVRjrCQKvFNij_lkacGVkhUr6

Arba jos knygose “Guide to Childbirth by Ina May Gaskin” ir “Spiritual midwifery”.

Esu rašiusi ir kas vyksta emociniame lygmenyje su mama ir vaiku tiek nėštumo, tiek gimdymo, tiek po gimimo:

  • PASKUTINIEJI NĖŠTUMO MĖNESIAI: https://ugdymasirauklejimas.lt/home/paskutinieji-nestumo-menesiai/
  • NĖŠTUMAS – PIRMAS MAMOS IR VAISIAUS RYŠYS: https://ugdymasirauklejimas.lt/home/nestumas-pirmasis-mamos-ir-vaisiaus-rysys/
  • MAMA TURI SAVYJE YPATINGĄ JĖGĄ: https://ugdymasirauklejimas.lt/home/mama-turi-savyje-ypatinga-jega/
  • DRAUGE, BIJAU GIMDYTI: https://ugdymasirauklejimas.lt/home/drauge-bijau-gimdyti/

FIZIŠKAI PARUOŠTAS KŪNAS

Fiziškai pasitikėti savimi padėjo jogos pratimai ir pratimai su kamuoliu. Kadangi neturėjau galimybės ir dabar neturiu, tai ptatimus atlieku namuose.

Keletas mano kūnui tinkamų šaltinių:

  • YOGA WITH ADRIENE: https://youtube.com/playlist?list=PLui6Eyny-Uzz3f0M-Y30WgNb1PQRra39P
  • TONIC, PREGNANCY YOGA: https://youtu.be/B87FpWtkIKA, https://youtu.be/nxrT_DgEroQ, https://youtu.be/vtRbjWujur8, https://youtu.be/HrO1dRBX7m4, https://youtu.be/L9kxAaQs-b4
  • PRATIMAI SU KAMUOLIU: https://youtu.be/TfHkmMyvoBQ,

Dėl pratimų reikia pasikonsultuoti su neštuke prižiūrinčia gydytoja ir stebėti savo savijautą.

TARPVIETĖS MASAŽAS

O jeigu tik būčiau žinojusi apie jį prieš pirmąji gimdymą!!! Tarpvietės masažas (pradedamas nuo kažkur 34 sav.) labai ženkliai sumažina plyšimo riziką. Beje, tarpvietės masažas naudingas ir ne tik ruošiantis gimdymui. Paklausius Ina May seminarų, masažas nebeatrodys kažkas keisto 🙂

Plačiau galima pasiskaityti: https://mamoszurnalas.lt/bijau-suplysti-tarpvietes-puoselejimas-nestumo-metu/. Radau ir video šia tema:

  • KAIP ATLIKTI TARPVIETĖS MASAŽĄ: https://youtu.be/OSsDCCC5ID0
  • https://youtu.be/3vBqSO7F_WE

KVĖPAVIMAS

Tai kažkas tokio… individualaus, kad net sunku nusakyti. Bet prasidėjus parengiamiesiems sąrėmiams pradėjau sustingimo (įsitempimo) momentus keisti atpalaiduojančiu kvėpavimu (apie jį ir daugiau kvėpavimo technikų anglų kalba: BRIDGER TEYLER https://youtu.be/eK9BrVX8RhM). Jos kanale yra ir daugiau kvėpavimo technikų.

Jos kanale galima rasti ir daug nuostabios bei naudingos informacijos apie natūralų gimdymą. Pasiklausyti meditacijai/vizualizacijai skirtų įrašų: https://youtube.com/playlist?list=PL2bUz_06MnltSv8rpF3nfCHGxAQqyMV9_

MITYBA

Šia tema, manau, kiekvienas turime savo nuomonę. Tiesiog dalinuosi su tomis, kurios maitinasi pagal savo kraujo grupę. Knygoje pateikiama būtent kiekvenai grupei tinkami produktai (ir vengtini), mankštos stiliai. Paliečiami etapai nuo pastojimo iki maitinimo krūtimi. Man labai vertinga knyga 🙂

ASMENINĖ PATIRTIS

  • Pirmaisiais dviem nėštumais nebuvo jokių problemų su kojų venomis, o trečiame nėštume yra. Pagelbėja kompresinės pėdkelnės nėščiosioms bei pratimai (https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/pratimai-sergant-venu-varikoze-atlikti-galite-netgi-darbo-vietoje-1028-1511262)
  • Bendrą kūno patinimą sumažino kiaulpienių šaknų arbata. Virškinimo problemas sureguliavo gerosios bakterijos (būtina pasikonsultuoti su savo gydytoja).
  • Nėščiųjų pagalvė – bumerango formos – tikras išsigelbėjimas klubams bei nugaros skausmams. Ir kodėl jos neturėjau pirmuosius nėštumus? 🙂
  • Nėščiųjų diržas – dar vienas dalykėlis, kurio neįvertinau per pirmąji nėštumą.
  • Aromaterapija. Ką kvapai paliečia emociškai – verta pasikonsultuoti su specialistais apie aromaterapiją nėštumo metu. Gan išsamus straipsnis: https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/aromaterapija-nestumo-metu/ arba https://nestumokalendorius.lt/aromaterapija-nesciosioms-gimdyvems-bei-zindancioms-mamoms/ (dalis kartojasi informacijos).
  • Gimdymo metu labai padėjo asmeninis dainų grojaraštis, muzika tikrai atpalaiduoja 🙂
  • Sąrašas dalykų, kas praverčia gindymo metu (anglų kalba): https://youtu.be/eWJKGN8lHxs
  • Apie skausmo mažinimą gimdymo metu https://irenastrazdiene.wordpress.com/2011/01/13/gimdymo-skausmu-mazinimas/amp/

Taigi, kaip sakoma: ,,viską, kas žmogaus rankose – daryk, o toliau pats likimas padarys taip, kaip reikia”.

Drąsos ieškoti to, kas tinka tik Jums! 🌹