NUPIEŠKIME KONFLIKTĄ?!

Kartą iš draugų išgirdau įdomų pratimą – kilus nesusipratimui, konfliktui nepulti jo spręsti, bet kiek ,,ataušus” jį nupiešti.

Pabandėme. Smagu, kai vaikas pats pamato savo veiksmus iš šalies ir turi galimybę išsakyti savo poziciją.

KAIP VISKAS VYKO?

Visi trys viename kambaryje. Dukra atsinešė žaislą-krėslą, įsipatogino ir kažką sau tyliai žaidė. Aš lanksčiau skalbinius, o sūnus tuo metu akivaizdžiai nuobodžiavo. Taigi, už minutėlės matau kaip sūnus ,,neva” netyčia užkrenta ant dukros krėslo, tada demonstruoja spaudimą, kad jeigu ji pasitrauks – jis užims krėslą ir pan. Mums aišku – prigimtis ima viršų. Dukra bando prašyti brolio netrugdyti. Jis apsimeta, kad negirdi. Ašaros. O kažakam ir juokas (sūnui). Galvoju: ,,liuks, puiki proga pasikalbėti apie savo vidinius instinktus, kur jie nuveda ir kaip išspręsti problemą, kad visiems trims būtų gerai”.

Kol vaikai ,,kovoja” dėl malonumo pasėdėti krėsle, paėmiau tris popieriaus lapus, piešimo priemones. Pakviečiau juos prisijungti. Jie su džiaugsmu laukia kas bus toliau.

O toliau aš pasiūliau pažaisti, įsijausti į istoriją: ,,gyveno karta šeima. Ir vieną dieną dukra atsinešė žaislą- krėslą…” ir taip perpasakojau viską kas nutiko iš savo pozicijos (kaip mačiau aš). Tada paklausiau vaikų, o gal tikroji istorija buvo kitokia? Kokia? Kiekvienas nupieškime ją.

Sūnaus pasakojimas sutapo su mano. Dukros taip pat. Tada paklausiau: ,,O kaip manot, kodėl berniukas taip elgėsi?”. Išvados buvo, kad berniukas galbūt neturėjo ką veikti, bet didžiausia tikimybė, kad pavydėjo krėslo, nes jam atrodė, kad metgaitei labai smagu jame.

Vualia! Prisikasėme prie fakto, lad berniukas pavydėjo. Tik ko? Pačio krėslo ar malonumo? Malonumo. Taigi, pasiūliau pagalvoti, kokie kažin kiti dalykai suteiktų džiaugsmo berniukui? Ir padarėme sąrašą. Aptarėme kaip pasikeistų situacija jeigu padėtume berniukui tai gauti.

Vos tik baigėme aptarimą, dukra grįžo į savo žaislą-krėslą. O sūnus, jau žaisdamas, tarsi erzino sesę, laukdamas, kad jam pasiūlysim ką veikti (iš mūsų) sąrašo. Čia, žinoma, atkeliavo šeimos pagalba ir kartu radome kur nukreipti vidinę energiją, kad visiems būtų gerai.