ROŽĖS

Prieš atlikdami rožės žiedo studiją, pasivaikščiojome po rožyną (Frenkelio vila, Šiauliai). Kvapas, spalvos ir įvairovė papirko ne tik mane, bet ir vaikus.

Man buvo svarbu pasikalbėti su jais kuo gali būti naudingas šis mūsų užsiėmimas (rožės piešimas). Tai buvo pradžia į biomimiką (gamtos mėgdžiojimą), apie kurią kalbėsime dar vėliau. Mūsų išvados: rožės spalvos naudojamos interjere, forma įkvėpia dizainerius, bei juvelyrus, kvapas – kosmetikos kūrėjus. Mūsų nuostabai, parke atradome tris stendus būtent su šia informacija 🙂

Taigi, išsirinkę rožės žiedą, rinkome ir spalvas, kurias naudosime. Taip pat turėjau paruošusi step by step rožės piešimo instrukcijas (iš knygos ,,100 plants and flowers”.).

Pagal situaciją žiūriu ar naudotis instrukcija ar piešti tai, ką matai. Šiandien saulėje buvo laaaaabai karšta, tai rožių aromato apsupti piešėme dalinai pagal instrukcijas.

Piešėme sausa pastele ant juodo popieriaus. Sudėtingiausias dalykas buvo piešti limijas, o paskui dalį ,,įtrinti”, kad nusispalvintų fonas. Bet manau susitvarkėme puikiai, juolab, kad akcentas buvo procesas. Baigtus piešinius reiktų apipūsti plaukų laku, kad užfiksuoti pastelę. Nereikalingus pirštų antspaudus – nutriname trintuku.