SAVIVOKA IR SANTYKIAI

Pirmas žingsnelis sėkmingų santykių link – savęs pažinimas. Kas aš esu? Kokia mano prigimtis? Koks yra mūsų vidinis mechanizmas, priverčiantis mus tiksėti?

Jeigu aš suprasiu save, tai galbūt suprasiu ir kitus.

Taigi, kas yra žmogus? Jau ne paslaptis, kad žmogaus vidinis mechanizmas yra noras gauti maksimalų malonumą, įdedant minimaliai pastangų. Mes visi norime jaustis gerai, mėgautis gyvenimu. Norime, kad kiti žmonės mus mylėtų, gerbtų, vertintų. Ir tikrai nenorime jausti kažko trūkumą ar būti įskaudinti. Toks yra pagrindinis žmogus prigimties dėsnis. Ir kiekvienas turime tokį vidinį mechanizmą, kurį galima vadinti ego arba ,,Aš”.

Mumyse egzistuoja tarsi norų skalė, kuri apima pačius bazinius norus, kaip maistas, sekas, šeima, ir aukštesnio išsivystymo norus kaip pinigai, garbė, valdžia ar žinios. Kiekviename iš mūsų egzistuoja skirtingos tų norų kombinacijos. Pavyzdžiui, vienas gyvena šeimos, buities noruose, o kitas trokšta valdžios. Tai ir padaro mus unikalius.

Tačiau tos norų kombinacijos nuolat kinta, stiprėja. Vos tik įgyvendiname vieną norą, netrukus jį pakeičia kitas.

O kas vyksta santykiuose?

Čia turime du žmones, kurie yra visiškai skirtingi, bet abu nori jaustis laimingi ir užpildyti. Dvi visiškai skirtingos sistemos, nuolat atsinaujinančios ir judančios skirtingomis kryptimis. Tai kaip šie du subjektai susijungia ir išsilaiko viename kelyje?

Tie, kas gali atsakyti į šį klausimą yra pusiaukelyje link tvaraus ryšio.

Tiesą pasakius, tai yra visų problemų santykiuose priežastis. Apie tai kalba ne vienas specialistas.

Visa paslaptis – mums tik reikia surasti tą patį malonumo šaltinį, aplink kurį galėsime būti kaip vienas. Tai bus bendra erdvė tarp mūsų, kuri taps mūsų santykių centru, egzistuojančiu virš visų mūsų asmeninių norų, drąskančių mus į skirtingas puses. Ši bendra erdvė tarp mūsų bus auginama tik bendru noru mylėti.

Kaip mes auginame tą bendrą norą?

Pirmiausia, reikia pripažinti sau, kad esame du egoistai, su savo individualiais norų rinkiniais, kurie mus tempia į skirtingas puses. Bet pradėję pastebėti tai, galime pažinti savo prigimtį ir mokytis rinktis kitaip.

Jau nebe valdomiems emocijų, instinktų, kitų nuomonių ir t.t..

Vietoj to, kad leisimės valdomi savo automatinių reakcijų, galėsime išlikti kartu virš jų.

Svarbu pabrėžti, kad supykti, jausti agresiją ar tiesiog turėti ego yra normalu. Ir kuo daugiau kalbame su partneriu apie tai kaip normalų reiškinį, tuo lengviau jausimės paleidę tą vidinį spaudimą, kurį sukuriame patys sau, bandydami paslėpti tai, kas vyksta mumyse natūraliai.

Iš praktikos galiu pasakyti, kad tai yra raktas į naujus, gilesnius santykius.