PICADIENIS! | ŠEIMOS TRADICIJOS

Turbūt nesuklysiu pasakydama, kad šiandien nėra lengva išlaikyti šeimą kaip vieną, stiprų vientą. Gyvenimo tempas, pareigybės, norai įpareigoja mus, nepalikdami daug laiko vienas kitam.

Mes su vyru laikomės principo, kad mūsų užduotis yra auklėti vaikus taip, kad jie pažintų pasaulį tokį koks yra, bet kartu žinotų koks jis galėtų būti jeigu visuomenė būtų auklėjama tinkamai. Turiu omenyje žmogiškasias vertybes. Jeigu mes suvoktume kiek priklausome vieni nuo kitų, tai kasdieniai skaičiavimai galvoje vyktų visai kitaip. Deja, pasaulis yra toks koks yra. Ir pokyčiai gali prasidėti tik nuo manęs…

Tikiu, kad vaikai gimsta ne šeip sau. Kažkada jie taps tėvais, turės savo vaikų. Iš kartos į kartą per genus perduodame informaciją. Todėl ypatingai svarbu atrasti būdų kaip kurti šeimos tradicijas, jog smagiai leidžiamas laikas kartu įsirašytų vaikams į jausmus ir jie visada žinotų, kad tik ryšyje tarp artimų žmonių galima jaustis iš tiesų laimingiems.

Tad vos vaikai paaugo, šeimoje sukūrėme tradiciją ,,Penktadienis – šeimos picadienis!”. Jau neįsivaizduojame penktadienio be šios vakarienės. Pradedant gamybos procesu ir baigiant krūva indų 😅.

Bet tai kažkas bendro, ką, tikiu, vaikai savo vaikams pasakos (Nors darome ne dėl viską).

Kartu kepame picas ir žiūrime filmą, vėliau jį aptariame. Tai kone vienintelis vakaras, kada susėdame kartu, išjungiame telefonų garsus ir mėgaujamės buvimu kartu.

Tikiuosi vaikams paaugus atsiras ir daugiau šeimos tradicijas formuojančių veiklų, kurios sukuria pastovumo, saugumo jausmą, nes žinai, kad tą dieną, tuo laiku tikrai bus skiriamas dėmesys mūsų šeimos centro formavimui.


PICA NAMUOSE

Noriu pasidalinti picos receptu. Pasigaminti nėra sunuku, o ir savikaina vos keli eurai! Jau nekalbant apie emocinį pelną, kurį gauna kiekvienas įsijungęs į procesą.


TEŠLAI (3 picos apie 25-30cm skersmens):

600g miltų;

300ml vandens (šilto);

60ml aliejaus;

6g sausų mielių;

6g cukraus;

6g druskos;


PARUOŠIMAS

Pirmiausia šiltame vandenyje išmaišome mieles ir cukrų, leidžiame joms ,,pasimaitinti” ir užputoti (paliekame apie 10min).

Miltus, aliejų, druską ir gautą vandens tirpalą sumaišome, tada užminkome tešlą.

Palieku dar apie 10-15 min pakilti, tada suformuoju 3 kamuoliukus ir, jeigu yra laiko, įdedu juos į šaldytuvą (apie 10-20min).

Šiandien turėjau naujoką 😉

GAMYBA

Ant miltais pabarstyto stalo dedu vieną kamuoliuką ir plokštenu, gamindama blyną. Tada į pagalbą pasitelkiu kočėlą. Kočioju tešlą kol gaunasi plonas picos padas, kurį įdedu į miltinuotą kepimo blėką.

Tą patį padarau su likusia tešla.

Pirmasis sluoksnis – pomidorų padažas su bazilikais. Padažą arba kečiupą skiedžiame vandeniu per puse. Įdedame bazilikų. Mes naudojame savo augintus ir džiovintus. Šviežiai trinti kvepia nerealiai!

Antras sluoksnis – alyvuogės. Jas pjaustome griežinėliais. Dėliojame pagal poreikį.

Vaikai nemėgsta daug priedų, tad jiems dedame tarkuotą sūrį. O tėvų picai mėgstame savo marinuotus čili pipiriukus, kartais pomidorą ar mėsos užsidedame. Ir truputį sūrio.

Kai viskas paruošta (visos 3 picos). Prasideda kepimo etapas. Įkaitiname orkaitę iki 180 laispnių ir kepame po vieną picą apie 10min.

Skanaus!


SKUBANTIEMS ARBA TAUPANTIEMS LAIKĄ

Pagaminti tešlos kamuoliukai šaldytuve (plastikiniame maišelyje) gali išbūti iki 1 savaitės. Tad ruošiant tešlą galima padaryti ir daugiau.

Bet šio įrašo idėja tikrai nebuvo pasidalinti receptu, yra daug geresnių kulinarų, bet aš norėjau pasidalinti priemone – maistu, kuris labai suartina šeimą bei kuria tam tikras tradicijas.

Pabandykite atrasti savąsias ir jūs! 💭