VAIKAS ,,RANKINUKAS”?

Išgirdau kartą gatvėje gan dažną klausimą – komentarą : ,, Na, bet tavo vaikas toks rankinukas? Nepaleidžia tavęs nė sekundei! Bus mamičiukas.”

O, taip. Iškart pagalvoji, kad gal kaźkas su tavo vaiku ne taip.

Noriu padrąsinti ir nuraminti, kad reikia tik pavydėti tokiam natūraliam mamos ir vaiko ryšiui! Ir dažniausia žmonės dėl to ir komentuoja taip, nes norėtų tą ryšį ir patys jausti. Reikia didžiuotis šia gamtos dovana!

Pagal žmogaus vystymosi ciklus, pirmus du metus vaikas vis dar yra mamos įsčiose, tik jos turi išorinį apvalkalą, daugiau visokių priedų ir funkcijų aplink. Bet jausmiškai tai vaikas visiškai susijęs su mama kaip ir buvo neštumo metu. (Neveltui ir žindymo laikotarpis rekomenduojamas du metus). Šiame laikotarpyje Mama – jam visas pasaulis.
Pirmiausia, mama aprūpina visais būtinais dalykais, ko jis pats negali pasirūpinti.

Antra, Mama savo pavyzdžiu jam padeda pažinti šį pasaulį taip įrašydama į jį programą, kurią jis naudos ateityje. Tai kaip atėjus į naują darbo vietą, kurioje nieko nemoki. Stebi kolegą, kopijuoji, mokais iš jo be jokių savo minčių, nes tu dar nemoki šio amato. Taip ir vaikas gimsta naujame jam pasaulyje, tad mama yra jo mokytoja.

Galiausiai, svarbų vaidmenį atlieka natūrali žmogaus prigimtis. Jos esmė – jaustis gerai, mėgautis kiekvieną sekundę, ir dažniausiai to pasiekiame kitų sąskaita. Tad vaikas atvirai maksimaliai išnaudoja savo mamą, kad nuolatos būtų laimingas. Jis nuolatos reikalauja jos dėmesio. Tai visiškai šaltas paskaičiavimas savo naudai “neduosi ko noriu- verksiu, duosi ko noriu – šypsosiuos”. Taip ir tampo virveles. Išmintinga mama ieško balanso tarp kiek duoti ir kur stop.

Po dviejų metų vaiko gyvenime atsiranda įdomesnių dalykų, kurie jam teikia daugiau malonumo, nei mama, tad jis natūraliai lengviau išgyvena atsiskirimus su ja ir pan. Prasideda visai kitoks santykis su mama, jį supančia aplinka. Jam nebereikia tiek mamos priežiūros, nes jau nemaźai būtinų dalykų jau geba atlikti pats.
Tad nesigėdykit turėti greta ,,rankinukus”, nes tai tik sveiki vaikai, kurie ateityje bus laimingi ir darys laimingus kitus!