VAIKŲ UGDYMAS. KODĖL

Galbūt todėl, kad lauke ,,kvepia” pavasariu, kilo noras apsitvarkyti . Netikėtai radau užrašus iš integralaus mokymo kursų apie tėvų vaidmenį. Tuomet, pamenu, pirmagimiui buvo vos keli mėnesiai, akys spindėjo, atrodė viskas taip paprasta, galiu kalnus nuversti!

O šiandien perbėgau akimis pro tekstą, ir pajutau kaip kiekvienas žodis skamba jau kitaip. Giliau, prasmingiau, sudėtingiau. Jaučiu, kad kiekviename žodyje slypi milžiniška atsakomybė. Man, mamai. Mums, tėvams. Viduje kilo baimė, kad jeigu visa tai turėčiau padaryti viena – neįstengčiau. Tik mano aplinka mane palaiko, keičia ir moko. Branginu tai. Kažkam aš esu ta aplinka, tad svarbiausiais momentais norisi pasidalinti su jumis, brangūs tėvai. Tai tik priminimas, kodėl mūsų pastangos išauginti Žmogų yra svarbios.

Iš užrašų:
,,Koks yra tėvų vaidmuo?
Tai mokyti vaikus gyvenimo išminties.
Gyvenimo išmintis – tai ryšys tarp žmonių, nes viskas remiasi tik tuo. Žmogus neturi ryšio su nė vienu lygmeniu Gamtoje išskyrus žmogaus. Nebent jo darbas susijęs su tuo (botanikas, veterinaras ir pan.). Mūsų laikais mes priklausome tik nuo globalaus susijungimo. Gamta mus stumia išeiti iš savo dėžutės rėmų ir pradėti gyventi išvien su visa integralia gamtos sistema.

Šeima – pagrindinis ir mažiausias visuomenės vienetas. Jeigu žmogus žinotų kaip teisingai sukurti šeimą – jis žinotų kaip elgtis platesnėje visuomenėje. Taip, mums trūksta ugdymo kaip tą padaryti, kaip sukurti šeimą, kaip susieti save su kitais. Todėl šeimos ir skiriasi, vaikai paliekami gyventi vieni ir pan.. Tai natūralios pasėkmės, nes mokykloje nemokė kas yra šeima, kokie yra teisingi santykiai tarp žmonių, kokia mūsų prigimtis ir vieta Gamtoje. Taigi, kad tėvai sugebėtų mokyti vaikus naujo požiūrio į globalų pasaulį, jie patys turi būti ugdomi.

Ir kaip visa tai padarys žmones laimingesnius?
Na, tiesiog nėra žodžių tam apibūdinti. Tai jausmas. Priklausomybės, pasitikėjimo jausmas, jausmas, kad esi mylimas. “

Pirmąkart paskaičius skamba kaip įprasta teorija, nieko ypatingo. Bet kai imi praktiškai save stebėti, formuoti tokį lauką, vadinama ,,šeima”, pamatai, kad yra didžiulis noras jausti tą pasitikėjimo ir meilės jausmą, bet trūksta žinių, praktinės metodikos, leidžiančios pažinti tuos žmonių santykius, eksperimentuoti su jais ir gautais rezultatais (pavyzdžiais) pasidalinti su savo vaikais. Ir tada imi ieškoti, ieškoti.. kol galiausiai randi visą mokslą apie tai!