AŠ GALVOJAU, O JI DARĖ

Nežinau ar tikite tokiais dalykais, bet man taip nutinka nuolatos!

Pavyzdžiui, manęs klausia kaip įkvėpiu vaikus užsiėmimams. O aš nežinau ką atsakyti, nes dažniausiai jie tiesiog patys anksčiau laiko manęs prašo būtent to, ką planavau. Vakare suplanuoju, o ryte jie jau man tai siūlo. Kartais net juokingas pyktis kyla, kad jie taip didžiuojasi savo idėjomis, o juk sugalvojau tai jas aš! O gal ne aš?

Čia kaip su telefono naršyklėmis, kad tik pagalvoji, kad gal tokio daikto reiktų, tai už minutės jau gauni viliojančius pasiūlymus. Yra taip buvę? Na kažkas antgamtiško, bet ir kartu labai realaus, vykstančio kasdien.

Dar senais laikais M. Montessori ir kiti to meto žinomi žmonės rašė, kad gyvename viename integraliame tinkle. Kartą skaičiau, kad neva taip atkeliauja nauji išradimai. Jie tarsi ,,kybo” tarp mūsų virtualioje erdvėje, laukdami kol kažkas juos ,,pagaus” ir pavers į materiją.

Matyt, reikia ugdyti jautrumą pastebėti ne tik tai, ko reikia man, bet ką galiu duoti kitiems. Aš taip vaikus mokau, kad jeigu norite kažką sukurti, turite tuo dalintis au kitais. Turite būti geri laidininkai tarp ,,idėjų banko” ir žmonių. Tada idėjos tiesiog plauks pro jus. Bet jeigu laikysite tik sau, galite ir likti su viena idėja.

Šiandienos nutikimas ir nuotaika įkvėpė parašyti. Jau kurį laiką galvoju, kad vaikščiojimas mieste galėtų būti pilnas naujų atradimų dukrai. Juk mokymasis jos amžiuje yra tik per potyrius.

Laužiau galvą kaip čia atkreipti jos dėmesį į mus supantį pasaulį, jo sąsajas. Nežinojau nuo ko pradėti. Nes vyriausio sūnaus kiti poreikiai, mažylis dar kitaip viską suvokia.

Kol aš galvojau, o ji darė. Šiandien ji pasišokinėdama rinko pakeleives gėles, grįžusi ieškojo knygose jų pavadinimų ir galiausiai pareiškė, kad bus gėlininkė 🙂

Pasijutau, tarsi vakar pateikiau užsakymą, o šiandien jį gavome. Nuostabus jausmas, kai viskas pagal planą.

Aš tik vis mąstau, kaip čia padarius, kad vyktų sklandus pateikimo ir gavimo procesas. Galbūt, jeigu teisingai pataikom į likimo taktą, tada tokie nepaprasti dalykai ir vyksta…

Ech, noriu, noriu, noriu sužinoti visą gamtos melodiją, kad galėčiau kasdien groti su ja!