SĖKMĖS FORMULĖ

Yra du sėkmę ,,pritraukiantys” dalykai. Su vienu iš jų susiduriame, manau, dażnai. Antrasis dar retai randa vietos mūsų gyvenime.

Tarkim, aš turiu idėją naujai veiklai. Aš noriai mezgu ryšius, palaikau kontaktą, neskaičiuoju laiko, nes man tai naudinga. Greit suprantu, kad jeigu aplink mane tvyro gera atmosfera, draugiškas kolektyvas – man sekasi. O jeigu man sekasi, tai esu linkusi klausytis, nusileisti ir ieškoti kompromisų. Jau matau pirmuosius rezultatus, viskas labai gerai. Tada paauga pasitikėjimas savimi, o gal čia puikybė ir aš mażiau laiko skiriu megzti ryšius, palaikyti kontaktus, klausytis ir priimti kitų nuomonę, man tampa nebenaudinga. Tampa man mažiau darbo – o rezultatai gerėja. Kurį laiką.. Ryšys su kitais – kaip augalui vanduo. Nutraukus ryšius (t.y. Įsipareigojimus, pagarbą, kontaktą), dar kurį laiką šaknys maitinamos, bet vanduo išgaruos ir augalas mirs.

Taip ir su mūsų sėkme. Jeigu žmogus geba išlaikyti nuolatinį laistymą, tada viskas nuo sekliai ir proporcingai auga. Vos tik nukertame ryšius – užsisuka ir sėkmės kraniukas.

Taigi, kad gyventų żmogus laimingai, be vidinės tuštumos, jam reikia išmokti nesudaužyti ryšių, nenutraukti to gijų tinklo tarp visų gamtos dalių, ypatingai żmonių.

Ką tai reiškia? Pavyzdżiui, jaučiame, kad tampa sunku atrasti laiko draugams, šeimos nariams. Kodėl? Nes nebeaugebame atsilaikyti asmeniniams interesams. Aš taip visko noriu, kad leidžiu sau pildyti kiekvieną norą, o kiti žmonės tame nedalyvauja (nebent yra to noro įgyvendintojai). O likimas visada parūpina du kelius: 1) sekti savo norais; 2) pakentėti ir padaryti kažką dėl kito noro.

Sunku yra atsisakyti savo norų, bet naudingiau būtų jeigu išmoktume juos pildyti neužgaunant kitų.

Tai ċia buvo pirmasis dalykas sėkmei ,,pritraukti” – jokiais būdais neleisti nutrūkti ryšiui.

Antras, jau truputį daugiau įsitraukimo ir jautrumo reikalaujantis dalykas – kurti ryšį. Tai reikalauja daugiau vidinių pastangų, sąmoningumo, savikontrolės. Tai menas išeiti už savo ribų ir į tuščias vietas įsileisti żmogų, kuriuo pasitikiu, kuris man svarbus ar reikalingas. Tai darbas parodyti kitam, kad jis man svarbus, jo poreikiai man rūpi.

Sėkmė garantuota. Iš kur žinau? Matau tai gamtoje, nes tokiu principu veikia visos gamtos sistemos. Liko tik žmonių socialiniai ryšiai.

P.S. Netikėk kol nepatikrinai. O jei patikrinai, tai žinai.