SPALVŲ RATAS

Jau tradiciškai, metų pradžia prasideda su spalvų ratu. Atrodo, ką čia naujo galima padaryti? Galima. Vaikas per metus paauga ir visiškai į kitus dalykus koncentruojasi. Smagu!

Šįkart buvo pasiilgęs spalvų maišymo, o aš iškart pagalvojau, kad galbūt labai faina patirtis turėti išmėtytų spalvų paveikslą, o vėliau ,,sudėti” kas į spalvų ratą, aptarti kas dera šalia, o kas ne.

Taigi, pirma iš trijų pagrindinių spalvų maišėme kitas rato spalvas. Atsitiktine tvarka uždažėme kvadratėlius, tik ant atskiro lapo tais pačiais mažus plotus nudažėm (tai bus naudojama spalvų rato gamybai).

Esame atlikę daugiau spalvų maišymo pamokėlių, galima pasižvalgyti. Vienas pirmųjų (apie 4-5 metų buvome): SPALVŲ MAIŠYMAS | KRAKMOLAS

Čia bendrai įrašai ,,Spalvotyra” tema: https://ugdymasirauklejimas.lt/home/?s=Spalvotyra

Kitą dieną iškirpome detales ir įklijavome į spalvų rato šabloną (color wheel). Palikau sūnui laisvu laiku užbaigti rata spalvinimo pieštukais.

Noriu pasidžiaugti, kad sulaukiau norimo rezultato. Lyginome kvadratėlių paveikslą su spalvų ratu, vaikas pats atrado kas dera ir kas ne, kas harmoningai, kokiua derinius gamtoje pamatysime, o kokius labiau miesto dizaine.