ADVENTO KALENDORIUS – ŽAIDIMAS ŠEIMAI

Šiais metais vaikai prašė nenutraukti šeimos iššūkio. Ilgai svarsčiau kokią čia kryptį pasirinkti. Pirmaisiais metais programa buvo paruošta šeimos bendrumo tema (galima rasti ČIA), antrais metais – labiau pažinti vienas ir papasakoti apie save (galima rasti ČIA).

Trečiasis advento kalendorius gimė iš poreikio sujungti tradiciją su šių dienų realia situacija. Kažkaip nuo vaikystės man Kalėdų metas – tai vienokių ar kitokių stebuklų metas. Lauki to. O tas laukimas, toks savotiškas pasiruošimas ir, kaip sako mūsų tradicijos, galimybė su kasdien gaunama prasminga žinute patobulėti dvasiškai. Tapti kitokiu žmogumi.

Dailės galerija. Aut. Eglė Narbutaitė

Vis sunkiau šiuolaikiniame pasaulyje darosi išlaikyti šeimos branduolį, užtikrinti vaikams vidinę ramybę, sukurti tarpusavio ryšį. Šio kalendoriaus tikslas – padovanoti šeimai kasdien po vieną dovaną – įrankį – kuri juos gali suartinti, o gal net sujungti iš naujo!

Nebūtina turėti žaidimo lentos (pridėta prie kortelių), galima tiesiog kasdien imti korteles ir atlikti užduotis.

Mes sau asmeniškai sukūrėme popierinį žaidimų lauką, kuriame bus galima stebėti kaip sekasi, ar visi šeimos nariai dalyvavo, beje tokį variantą galima panaudoti ir be advento kalendoriaus. Bet kada, kai norėsis sukurti namuose artimesnė atmosferą.

Juk ir žaidimo tikslas – kurti gerą nuotaiką!

Nustebsite gal sužinoję, kad tik žaidimas augina žmogų. Todėl labai svarbu, kad visi dalyvaujantys dalyvautų savo noru, nes kur atsiranda prievarta, ten žaidimas baigiasi. Dingsta ta potenciali magija, kuri galėtų realizuotis, jeigu mes nuolat sąmoningai ją vystytume.

Kūrybinis procesas

Žaidimą sudaro 24 korteles (su užduotimis), pristatomasis laiškas šeimai ir žaidimo lenta su 24 ėjimo laukeliais.

Planuoju dėti koreteles į advento kalendorių, tad papildomai (ne kiekvienai dienai) įdėsiu po staigmenėlę.

Mūsų šeimoje dabar kūribinių išraiškų paieškos, kurios, matyt, paveikė mane labai stipriai, tad panorau ranka pieštų kortelių. Proceso eigoje atsirado skaitmeninis papildymas. Tikiu, kad toks stilius ne visiema bus tinkamas, bet vistiek noriu pasidalinti su šeimomis, kurios nebenori laukti, nori veikti ir kurti savo gyvenimą patys!

ADVENTO KALENDORIUS – ŽAIDIMAS

O viduje yra pristatomasis laiškas:

Žaidimo lenta (nebūtina naudoti ją, galima kartu su vaikais nusipiešti savo, nes svarniausia yra procesas. Jis turi artinti šeimą kaip magnetas. Tai labai geras infikarorius – jeigu atliekame kažkokį žaidimą, o jis mus tik atitolina, vadinasi – STOP, kad ir kokia graži idėja buvo.

Kortelėse pažymėti skaičiai, atitinkantys lentos laukelių skaičius. Užsuočių eiga svarbi.

Keletas kortelių be teksto.

Sekantis žinganis bus maišelių gamyba. Nutarėme siųti iš audinio – ir tvirčiau, ir tvariau. Bet labai nekantravau pasidalinti šia idėja su jumis, mat gal kažkas jau pradėjo ruošris advento periodui ir trūksta turinio.

Tikiuosi, jums patiks 🙂

Failiukas spausdinimui: