FILMAI TĖVAMS | POKALBIAMS APIE SANTYKIUS

Mes su vyru stengiamės pasinaudoti visais įmanomais būdais – įrankiais – kaip sustiprinti savo tarpusavio santykius.

Viena tokių priemonių – filmas. Surinkau keletą, po kurių vyko gilios ir labai naudingos diskusijos. Jeigu galima daug dalykų išgyventi jiems net neįvykus, tai kam laukti, kol jie įvyks?

Filmai surašyti atsitiktine tvarka.

Santuokos istorija

Apie ką filmas: MARRIAGE STORY

Po filmo kilo klausimai apie moters savirealizaciją: kokia ji? Ką daryti santykių pradžioje, kad ateityje moteris nesijaustų niekas, prastesnė už vyrą, ,,iškriusi” iš rinkos ir t.t. O kaip vyras? Kaip jam pajausti moterį, kuri kartais pati savęs nejaučia arba neatsiveria vyrui, laiko viską savyje?

Filme parodoma poros skyrybų drama, procesas, poveikis procese dalyvaujantiems. Kilo mintys, kad jeigu ugdytume įprotį kalbėtis nulatos, augintune abipusį pasitikėjimą, plėstume bendrą lauką nuolatos, tada nepasiektume ribos, kai vienas iš partnerių tiesiog ,,sprogsta”. Kaip tai padaryti? Klausimas pokalbiui.

Jautri tema ir atotrūkis tarp partnerių gimus vaikui. Vaikas jos, jo ar abiejų? Patys priėjome išvados, kad šiame periode vyras turi nemažai padirbėti, kad išlaikytų savo moters pasitikėjimą savimi, būtų šalia jos ir primintų jai, kad viskas prasidėjo nuo Jos ir Jo. Vyras net kartais turėtų ,,ištraukti” moterį iš jos verdančio gyvenimo, o tada ir ji atsakys tuo pačiu.


Kalnas tarp mūsų

Apie ką filmas: THE MOUNTAIN BETWEEN US

Ši istorija palietė klausimus: ar tikrai valdome savo gyvenimą? ar galime garantuoti, kad mums taip nenutiks?

Gyvenime įvyksta daug scenarijų, kurių mes patys neplanuojame. Kaip į tai pažiūrėti? Kaip priimti ar ignoruoti? Tai dovana ar bausmė?

Ši meilės istorija gimė nelaimingo atsitikimo dėka. Ji pakeitė dviejų žmonių gyvenimo liniją, o gal tai ir buvo reikiama kryptis? Iš kur žinoti?

Po filmo galvojome ilgai apie tai, kas būtų, jeigu mūsų gyvenimuose neplanuotai atsirastų kiti žmonės?

Prisiminėme kaip netikėtai ir patys susipažinome. Likimas? Kas jis?

Tokie rimti, bet svarbūs santykiuose, klausimai kilo.


Laiko tiltas

Apie filmą: ABOUT TIME

Labiausiai įstrigo filmo pabaigoje išsakyta mintis: ,,Reikia gyventi taip, kad nereikėtų sukti laiko atgal”. Ką manome apie tai?

Kalbėjome apie tai, kad būna momentų, kai kažką pasakai ar padarai ką norėtum pakeisti. Ar tai klaidos, kurių geriau nebūtų ar klaidos, kurios mus moko kažko? Kodėl jaučiame gėdą? Jeigu galètume atsukti laiką atgal, ką pakeistume? Kodėl?


Tai sudėtinga

Apie filmą: IT’S COMPLICATED

Filmas tarsi leido pažvelgti į ateitį, kuomet buvę sutuoktiniai bando ,,suklijuoti” tai, ko neišsaugojo.

Įdomus buvo mano vyro pastebėjimas, kad vyrams, susirandantiems jaunesnes moteris reikia žinoti faktą, kad anksčiau ar vėliau ji norės tapti mama, o tada – tas pats uždaras ratas. Ar verta? Ar tai nėra iliuzija?

Kilo klausimai: Kaip vyrai manipuliuoja moterimis? O moterys – vyrais? Kas priveda prie skyrybų? Kaip tam užbėgti už akių?

Vyrai kalba, kad jie jaučia moters vidinį grožį ir jis juos traukia labiau negu išorinis. Koks tas grožis? Kaip jį puoselėti?


Liūdesio trikampis

Apie ką filmas: TRIANGLE OF SADNESS

Santykiai – tai ne tik filmų kuriama meilė. Tai labai rimtas dalykas, išgyvenantis krizę. Filmas leido padiskutuoti kokias vertybes diktuoja visuomenė, kokias mes palaikome, kokias atmetame. Ar sugeba atsilaikyti tai bendrai bangqi, joje nedalyvauti ar ne. Vertybės apsprendžia ir žmogaus sąžinės balsą, tad labai svarbu apie tai pasikalbėti su partneriu.Vaikystė

Apie ką filmas: BOYHOOD

Pirmiausia, filmas pakerėjo tuo, kad buvo filmuojamas daug metų. Pagrindnis herojus augo kartu. Aktualios temos: tėvų santykiai, skyrybos, jų įtaka vaiko raidai, patėvis, paauglystė, patyčios, narkotikai, brendimas, savęs ieškojimas, depresija ir gyvenimo – egzistencijos tikslas.

Visa tai aptarėme žiūrėdami vieno vaikino gyvenimą.


Scenos iš vedybinio gyvenimo

Apie ką filmas: SCENES FROM A MARRIAGE

Palikau šį kelių dalių filmą pabaigai, nes tik pradėjome žiūrėti. Tačiau, norėjau, kad jis būtų šiame sąraše. Santuoka – rimtas įsipareigojimas net jeigu ir taip negalvojama. Tai jaučiama.

Po pirmoji epizodo kilo klausimai apie tėvystę, atsakomybę. Ko atsisakome būdami tėvais? Ką gauname būdami tėvais? Ką galime ir turime suteikti vaikams? Kaip priimti sunkius sprendimus? Ar reikia dalintis abejonėmis? Kiek giliai reikia įsileisti kitą į save?

Šiam filmui tikrai bus tęsinys…