POPIERINIAI ŽIBINTAI

Atėjęs šaltukas natūraliai pažadina norus kažkam šilto, jaukaus..

Popierinių žibintų gamyba prasidėjo nuo rėmo. Jį gaminome 3D pieštuku. Ant popieriaus nusipiešėme šoninę išklotinę (reikia tokių dviejų). Esu minėjusi, bet pasikartosiu, kad piešiant 3D pieštuku ant paprasto pipieriaus jis prikimba, tad reikia naudoti storesį (180 ar 200 m2/g), jis turi slidesnį paviršių, nuo kurio puikiai nusilupa plastikas. Mums dugnas atsirado projekto pabaigoje, kai vaikai suprato, kad žibintas kabės, o tam turi būti vieta, žvakutei padėti.

Šydui naudojome tokį kaip kepimo popierių, tik standesnį (nežinau pavadinimo, bet architektai naudoja brėžiniams). Kraštines klijavome lipnia juostele. Vaikai dėliojo augaliukus, juos klijavo lipnia juostele. Gražiau, gal būtų buvę klijas, bet aplink sukinėjosi mažiausias darbininkas, tai vaikai nutarė panaudoti lipnios juostelės kuriamą efektą, o ne rizikuoti visur ,,prikibti” 😁.

Nenaudojome tikrų žvakučių (dėl saugumo),. Šių žibintų pliusas tas, kad popierinis šydas nusiima ir galima bus pakeisti kitu.

Su mažyliu gaminau žibintą be jokio rėmelio, savotiškai irgi gražu… tiesiog sulanksčiau kaip trikampį ir vieną kraštinę suklijavau lipnia juostele.