NUSIRAMINK MAMA, VISKAS ATEINA SU PATIRTIMI

Šiandien, skubėdama iš vieno vaiko būrelio į kitą, pralenkiau jaunus tėvus. Vyras stūmė vėžimėlį, o mama nešė rankose kelių mėnesių kūdikį. Vyras žvilgtelėjo į mane su sūnumi nešioklėje ir tarė žmonai: ,,Tau gal irgi tokio reikia, atrodo patogiai, vistiek rankose visada neši”.

Kažkaip prisiminiau savo pirmuosius žingsnius motinystėje. Visus dalykus, kuriems sakiau ,,Ne, man nereikės”, ,,Ne, man taip nebus!”. O, jatau, palyginau tą pokytį kokia buvau ir esu. Maniau, kad žinau viską, o dabar suprantu, kokia pasimetusi buvau.

Su metais po truputį skleidžiasi tas gražus žiedas – mama. Truputis kantrybės, pagarbos, palaikymo ir svarbos 🙏🏼.

Dažnai manęs klausia, kaip aš viską spėju su trimis vaikais. Tiesą pasakius, ne visada viską spėju. Kartais visai nespėju. Bet tada spjaunu į viską ir pasakau sau: ,,Svarbiausia – tarpusavio santykiai! O materialūs dalykai gali palaukti”. Ta pertraukėlė nebūna ilga ar tokia žalinga kaip gali atrodyti. Priešingai, susitelkimas į tarpusavio ryšį šeimoje duoda labai daug jėgų, atsako į klausimus, pašalina abejones ir duoda užtikrintumo. Norėčiau, kad toks ryžtas būtų visada, o ne tada kai nebesuvaldai viso, kad vyksta 😌.

Na, o visa kita, kai spėju – įdirbis. Su metais ateina ir patirtis, ir žinios. Kartojo mums tai daug kartų, manau. Tik dabar suprantu, kad tikrai su laiku išmoksti (ir nuolat vis mokaisi) kaip suderinti trijų, keturių, o dabar ir penkių žmonių pasaulius taip, kad liktum gyva 😁. Atsiranda užtikrintumas tame ką darai, supranti kaip aplinka įtakoja tavo vaikų būsenas, žinai ko vengti, kur geriau neiti. Imi planuoti (O, taip, sunkiausia man dalis). Svarbiausia, išmoksti atsiplaiduoti net chaose. Tampi tikra savo srities meistrė 🤞🏼.

Svarbu tikėti savimi ir žinoti, kad amžinai tai nesitęs. Be to, gyvenimas nėra tik vaikų auginimui skirtas. Vaikai – tai tik priemonė Jai ir Jam pereiti į kitokią santykių kokybę, tai priemonė Jiems vystytis kaip atsakingiems žmonėms, tai priemonė tam tikrą gyvenimo dalį mokytis gyventi ne tik dėl savęs, galiausiai, tai priemonė, kuri merginą paverčia tikra Moterim.

Tai gražus brendimo laikas, kuriame vyskta daug malonių ir ne visai dalykų. Net išmoksti pamilti chaosą už tai, kad jis atneša į tavo gyvenimą norą kokybei, ryšiui, išryškina svarbiausius dalykus. Kur tai matyta?

Manau, kad kiekvienos mamos gyvenime.