PASITIKĖJIMAS ,,AUGINA” SPARNUS

Gyvenime vadovaujuosi nuomone, kad tikroji tiesa gali būti tik gamtoje. Tik kaip ją teisingai perskaityti?

Žmonės prigalvoja tiek visokiausių tiesų, kad negali niekuo pasitikėti. Net pats savimi vargu ar begali, kai į smegenis pripumpuojama tiek daug informacijos visais kanalais. Ne nuostabu, kad nebesijaučiame tokie laimingi kaip anksčiau, nes nebežinome kas mes, kas mums iš tikro patinka, kuo norime būti.

Ir bandau įsivaizduoti, kaip tokiame chaose tapti savo vaikams švyturiu? Tuo saugumo ir ramybės uostu, į kurį jie galėtų ateiti kada tik prireiks…?

Tėvai vaikui yra sugumo garantas. Ir jeigu vaiką paliekame spręsti savo problemas vieną patį, jis taip ir jaučiasi – paliktas, vienas, nesaugus.

Visa tai nulemia tai, jog ateityje vaikas bus labai priklausomas nuo aplinkos. Tada jis rinksis bet kokią aplinką, kad tik turėtų gyvenimo inkarą, nes pats tiesiog neturės vidinių resursų būti nepriklausomas.

Aš tikiu, kad ta ilgametė investicija į vaiko ,kaip asmenybės, auklėjimą yra vertingas dalykas, atsiperkantis ateityje.

Man suteikti vaikams kuo tvirtesnį gyvenimo pagrindą yra geriausia dovana, kokią galiu padovanoti.

Žinau, kad vaikai to dabar neįvertina, bet jie ir neprivalo. Tai mano dovana. Tai mano pasirinkimas.

Viskas ko siekiu, tai išmokti suvaldyti savo vidinį žvėrį, kuri nejaučia kito, nejaučia kas kitam svarbu, kur reikia išlaikyti vaiko paslaptis ir pan.

Viskas ko noriu, tai išlaikyti ryšį ir pasitikėjimą, kad vaikas jaustųsi sugus augti, saugus suklysti, saugus būti atviras ir saugus būti savimi.

Visi linkime dideliausios sėkmės savo vaikams, bet kad to pasiektų – vaikas turi pasitikėti savimi. Ir tai nėra žinios ar informacija, tai vidinio ,,Aš” branda.

Sudėtinga auginti vaiko ,,Aš” teisingai, jeigu patys neatskiriame kas yra teisinga, o kas ne. Nes kas man teisinga, kitam priešingai.

Panašu, kad šime laikmetyje svarbiausia tampa ne kiek pasitikėjimas savimi kaip tam tikrų savybių ir gebėjimų rinkiniu, bet pasitikėjimas ir žinojimas dėl ko aš tokia esu, kur turiu panaudoti savo savybes, koks mano gyvenimo tikslas.

Apie tokį vidinį pasitikėjimą svajoju sau ir kitiems.