METINIS ŽINIŲ PATIKRINIMAS

Kelionė namo iš metinių žinių patikrinimo…

Gal kažkam atrodo kam to reikia, kokia nesąmonė. Bet mums asmeniškai tai labai geras savęs pasitikrinimas. Bet tik su sąlyga, jeigu mokykla organizuoja tai kaip įsivertinimą, o ne ,,testo”.

Drąsiai sakau, kad ar patirtis bus gera ar bloga priklauso nuo mokyklos, su kuria bendrauja šeima.

Turėjome galimybę pažinti skirtingą santykį (su valstybine ir su privačia mokykla). Kiekviena šeima skirtinga, bet pozityvi, lanksti aplinka privačioje mokykloje papirko mūsų vaikus.

Tiek mokslo metai, tiek ir testai atrodė labai skirtingai.

Dabartinėje mokykloje pasitiko mus šiltai, su šypsenom ir garuojančia arbata. Po testų su mokytoja draugiškai aptarėme kur ką akcentuoti, kaip vyskta procesas. Visada sulaukiu palaikymo ir žinių, kuomet nežinai kažko. Ir svarbiausia – jokio streso ar baimės kalbėti apie sunkumus, jokio lyginimo ,,mano klasėje vaikai jau daro taip ir taip, mano klasėje tik iš to vadovėlio mokosi” ir pan.

Labai džiaugiuosi, kad nieko nelaukdami prieš metus pakeitėme mokyklą ir dabar jau matau rezultatus.

APIE TESTUS…

Kam ugdymas šeimoje nepažintas dalykas ir kyla klausimas kas čia per atsiskaitymai, tai noriu pasidalinti, jog visi šeimoje ugdomi vaikai savo mokyklose du kartus per metus atlieka žinių patikrinimo/įsivertinimo testus. Kiekviena mokykla turi savo stilių ir pan.

Vis dar susiduriu su klausimais ar nebijau, jog vaikas atsiliks nuo kitų vaikų ir pan.

Ugdymas šeimoje organizuojamas pagal tas pačios mokymo programas kaip ir mokykloje. Turime nuolatinį ryšį su mokykla, fiksuojame ir stebime procesą i progresą, vyksta konsultacijos su mokytojais. Nesame vieni 🙂

Kol buvome priešmokyklinukai, nemaniau, kad labai svarbu koks mokyklos ar mokytojo požiūris į ugdymą šeimoje. Bet dabar sakau – mokykla tikrai nulems didžiąja kiek laisvai, sėkmingai, kūribingai šeima galės vystyti ugdymą šeimoje.

Esu dėkinga Kardokų gamtos akademijai 🖤🖤🖤🖤

O tiems, kurie nutarė ugdyti šeimoje ir kaip tik dabar sprendžia kokią mokyklą pasirinkti – UŠ draugiškų mokyklų sąrašas:

Ugdymui šeimoje draugiškų mokyklų sąrašas

Taigi, drąsiau drąsiau ieškoti! Ugdymas šeimoje – tai tam tikras šeimos gyvenimo būdas. Juk norisi gyventi kokybiškai 🙂

Kardokai